V dnešnej dobe sa používa technológia a superpočítače v mnohých oblastiach. Často sa simulujú aj športové podujatia. Rovnako tak sa v Anglicku pokúsili nasimulovať žreb EURA 2024, ktorý sa reálne uskutoční 2. decembra 2023.

V ňom bude Slovensko v 3. výkonnostnom koši. Koše ale tak celkom nezodpovedajú reálnej kvalite celkov, ale sú pre ne smerodajné výsledky jednotlivých tímov v kvalifikácii. Aj preto je Albánsko v 2. koši a Taliansko ako obhajca titulu v poslednom štvrtom. Kompletné zloženie si pozrite TU.

Vráťme sa však k simulácii. Pre tú boli smerodajné desiatky vstupných údajov a tie mali za úlohu ukázať, aká je pre Angličanov, ktorí naposledy prehrali vo finále EURA s Talianmi po pokutových kopoch, papierovo najľahšia a najťažšia skupina.

A práve to je pre Slovensko smutné, no výzvou zároveň. Slovensko bolo vyhodnotené ako najhorší tím z tretieho koša, a teda, bolo nasimulované do najľahšej možnej skupiny pre Anglicko. Okrem nás by sa tejto najľahšej skupiny z pohľadu Anglicka dostalo i Albánsko a Poľsko. Poľsko bolo vyhodnotené ako očakávaný postupujúci z baráže, no zároveň následne ako najhorší tím zo 4. koša.

Naopak, skupinou smrti by bolo (a nielen pre Anglicko) konfrontovanie sa s Dánskom, Holandskom a Talianskom.

Slovan krok od postupu: TOTO mu zaručí predčasnú radosť!

Zdroj: Sportbible | Foto: IG/stanleylobotka37