Monika Jankovská sa pred časom naozaj rozhodla spolupracovať s políciou, a dokonca mala ponúknuť výpovede proti vysokopostaveným politikom ako aj oligarchovi. V prípade ale došlo k nečakanému zvratu, keď zasiahla prokurátorka.

15. júna Denník N zverejnil informáciu o tom, že sa Monika Jankovská, ktorá je aktuálne vo väzbe, rozhodla spolupracovať s políciu a zlomila sa. Hoci sa napokon zdalo, že sa informácia nezakladá na pravde, dnes je už jasné, že spoluprácu predsa len plánovala a na svetlo vyšli aj ďalšie správy z Threemy medzi Jankovskou a Kočnerom. So šokujúcou novinou prišiel portál Topky, ktorý zistil, že Jankovská chcela dokonca svojou výpoveďou potopiť aj vysokopostavených politikov.

Niekdajšia tajomníčka ministerstva napísala list riaditeľovi NAKA Branislavovi Zurianovi a požiadala ho, aby za ňou prišiel do väznice v Banskej Bystrici. Zurian prejavil o návštevu záujem, no keď prišiel za dozorujúcou prokurátorkou Valériou Simonovou, tá mu návštevu Jankovskej z doposiaľ nepochopiteľných dôvodov zatrhla. Prokurátorka navyše krátko po Jankovskej žiadosti o prepustenie sprísnila jej právnu kvalifikáciu na zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, čo potvrdil aj Jankovskej právny zástupca. Rovnako tak urobila prokurátorka aj v prípade sudkýň Cvikovej, Maruniakovej a aj v prípade Kočnera, ktorým teraz hrozí 10 až 20-ročný pobyt za mrežami.

Polícia je tak sklamaná a nevedno, či bude môcť byť niekedy rozkrytá ďalšia trestná činnosť, o ktorej chcela Jankovská vypovedať. Podľa zákulisných informácií malo ísť o také odhalenia, ktoré by siahali k jednému z najväčších zbrojárskych oligarchov, ako aj k bývalým ministrom alebo minimálne aspoň jednému. Závažný charakter jej výpovede údajne mohol dostať za mreže aj tých najvyšších politikov. Jankovská dokonca v prípade, že by mohla vypovedať, žiadala ochranku pre svoju rodinu. Nič z toho sa však teraz neudeje. Prokurátorka Simonová sa doposiaľ k svojmu nečakanému kroku nevyjadrila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: YouTube/Televízia TA3, SME