Zo správ v Threeme, ako aj zo záznamov na USB kľúči bolo jasné, že Marian Kočner sa zaujímal o novinárov či redaktorov, ktorých nechával sledovať aj prelustrovať. Najnovšie sa ale odhalilo, že tak robil i pri bežných Slovákoch. Stačilo, aby ste urobili jedinú vec!

Aktivity Mariana Kočnera, ktorý sa aktuálne snaží dostať na slobodu, sa zjavne nekrútili len okolo biznisu, plánov do budúcnosti či sledovania novinárov. Z Threemy Kočnera, ktorá bola nedávno zverejnená v kompletnom znení, a dát z USB kľúčov bolo zjavné, že si podnikateľ nechával prelustrovať či sledovať novinárov a redaktorov. Mnohí z nich písali a nakrúcali reportáže o Kočnerových aktivitách, a tak sa nebolo čomu diviť, že sa stali predmetom jeho záujmu.

Najnovšie a poriadne šokujúce informácie ale hovoria o tom, že Kočner nechával lustrovať aj celkom obyčajných Slovákov. Stačilo, aby mu na jeho niekdajšej facebookovej stránke Na pranieri napísali komentár či otázku, ktorá podnikateľovi nebola po vôli a o diskutéra sa začal intenzívne zaujímať. Príkladom je istý Ondrej z Bratislavy, ktorý bol voči podnikateľovi značne kritický. Kočner mal podľa informácií Aktualít písať Bödörovi a zisťovať jeho adresu, rodinné pomery, údaje o synovi či konflikte rodičov. Svoje zistenia neváhal nič netušiacemu mužovi prezentovať vo verejnom komentári.

Ondrík, Ondrík. My za to nemôžeme, že tvoj otec bol kretén a alkoholik. Viem, že si tým ako dieťa trpel,” napísal v rozsiahlej odpovedi na Facebooku. Rovnako prelustroval aj Martina a ďalších dvoch ľudí. Nechýbali ani údaje zo Sociálnej poisťovne o všetkých zamestnaniach vybraných osôb, pričom inštitúcia musí momentálne preverovať, či naozaj došlo k únikom osobných údajov klienta. Na uvedených štyroch Slovákov boli dokonca na sociálnej sieti nasadené volavky, ktoré mali za úlohu pridať si medzi priateľov danú osobu aj jeho známych a zistiť čo najviac informácií.

Martin ostal po zistení, že mu ktosi snoril v súkromí, šokovaný: “Som znechutený a zhrozený z toho, ako to v našej krajine funguje. Z toho, že mafián a jeho poskok majú takú moc. Keď sa zamyslím, takéto lustrácie nemá na svedomí pár jedincov. Čo ma najviac na tom desí je, že to vyzerá na organizovanú skupinu, ktorá musela byť v súčinnosti s políciou/Nakou/SISkou, lebo inak si neviem predstaviť, ako by za tak krátky čas o mojom živote toľko zistili,” uviedol v blogu Jakuba Pohleho z 25. mája, ktorý o celej veci píše. Martin sa rozhodol spojiť s ďalšími lustrovanými Slovákmi a plánujú podať trestné oznámenie. Policajná inšpekcia uvádza, že má ešte len v pláne zisťovať, ako došlo k uvedeným lustráciám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, dennikn.sk/blog │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Na pranieri