Na polícií je opäť rušno. Na NAKA bol zadržaný a predvolaný niekdajší šéf Finančnej správy František Imrecze. Neskončilo sa však len pri jeho osobe a padali aj ďalšie zvučné mená. Okrem toho polícia zablokovala majetok Kováčika, Gašpara aj Bödöra.

V piatok bol zadržaný a obvinený niekdajší šéf Finančnej správy František Imrécze spolu s ďalšími 8 osobami, pričom informáciu priniesol Denník N. Imrécze bol nominantom Smeru a počas jeho pôsobenia sa nakupovali tajne IT systémy, no prevalila sa aj kauza nedostatočne precleného textilu. Televízia Joj uviedla, že zadržali i šéfa IT Finančnej správy Milana Gregu.

NAKA chcela zadržať aj podnikateľa Michala Suchobu, ten sa však už istú dobu zdržiava v Abu Dabí a rovnako tak aj podnikateľa v IT a energetike Jozefa Brhela, ktorý je zas na niektorom z ostrovov v Atlantickom oceáne. NAKA tak môže žiadať o medzinárodnú spoluprácu pri pátraní a vypracovať návrh na vydanie zatýkacích rozkazov.

Podľa informácií portálu Aktuality sa prokuratúra rozhodla 20. januára zablokovať majetok obvinených Tibora Gašpara s pozemkom v obci Hodruša-Hámre v okrese Žarnovica, Dušana Kováčika s rodinným domom a pozemkom pri Trenčíne, a taktiež Norberta Bödöra. Blokácia ale neprebehne úplne v prípade majetku, ktorý mohli užívať pred zadržaním. Nedávno zadržala NAKA aj Smeráka Antona Stredáka , no vypovedať musel i Peter Žiga.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Dušan Kováčik
Norbert Bödör
Tibor Gašpar
František Imrecze

Zdroj: dennikn.sk, noviny.sk, aktuality.sk, FB/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: YT/Denník N, Monika Tódová, Aktuality.sk