Na NAKA je dnes dusno: Vypovedá Žiga, Slobodník, no aj Daniel Lipšic!

Dátum:

V budove NAKA je dnes poriadne dusno. V piatok v doobedňajších hodinách prišiel na výsluch Bernard Slobodník, no aj čerstvo obvinený Peter Žiga, o ktorom mala vypovedať Monika Jankovská. Na približne hodinový výsluch dorazil aj Daniel Lipšic.

V Národnej kriminálnej agentúre sa dnes opäť dejú veci. V doobedňajších hodinách pred deviatou dorazil na výsluch nedávno obvinený Peter Žiga z Hlasu, o ktorom vypovedala Monika Jankovská. Žiga podľa jej slov vybral z trezoru niekdajšej kancelárie ministra hospodárstva 100-tisíc eur, ktoré extajomníčke odovzdal. Jankovská ich mala predať ďalej sudkyni Pramukovej, ktorá rozhodovala o vodnej elektrárni Gabčíkovo. Sudkyňa napokon rozhodla v prospech Slovenska, ale tvrdí, že žiadny úplatok nezobrala.

Žiga je presvedčený o svojej nevine a popiera akékoľvek ovplyvňovanie či uplácanie. Na NAKA dorazil aj Daniel Lipšic, ktorý ale v rámci akcie Očistec vystupuje ako poškodený. Bödör mal dať spolu s Gašparom sledovať viacerých ľudí, vrátane advokáta, ktorý sa o tom dozvedel až z vyšetrovania. Lipšic si sledovanie nevšimol, pričom mal byť sledovaný viacerými skupinami, nielen tou Tóthovou.

Známy právnik sa podľa informácií portálu Aktuality nikdy nezaujímal o identitu „sliedičov“, no má podozrenie, že mohlo ísť o profesionálov z KUFS či NAKA. Na výsluch dorazil aj spolupracujúci Bernard Slobodník, ktorý rovnako vypovedá k aktuálnym skutočnostiam. Portál Topky zachytil všetkých troch pri príchode na NAKA, videá >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, topky.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia Markíza, Facebook/Peter Žiga

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...