V budove NAKA je dnes poriadne dusno. V piatok v doobedňajších hodinách prišiel na výsluch Bernard Slobodník, no aj čerstvo obvinený Peter Žiga, o ktorom mala vypovedať Monika Jankovská. Na približne hodinový výsluch dorazil aj Daniel Lipšic.

V Národnej kriminálnej agentúre sa dnes opäť dejú veci. V doobedňajších hodinách pred deviatou dorazil na výsluch nedávno obvinený Peter Žiga z Hlasu, o ktorom vypovedala Monika Jankovská. Žiga podľa jej slov vybral z trezoru niekdajšej kancelárie ministra hospodárstva 100-tisíc eur, ktoré extajomníčke odovzdal. Jankovská ich mala predať ďalej sudkyni Pramukovej, ktorá rozhodovala o vodnej elektrárni Gabčíkovo. Sudkyňa napokon rozhodla v prospech Slovenska, ale tvrdí, že žiadny úplatok nezobrala.

Žiga je presvedčený o svojej nevine a popiera akékoľvek ovplyvňovanie či uplácanie. Na NAKA dorazil aj Daniel Lipšic, ktorý ale v rámci akcie Očistec vystupuje ako poškodený. Bödör mal dať spolu s Gašparom sledovať viacerých ľudí, vrátane advokáta, ktorý sa o tom dozvedel až z vyšetrovania. Lipšic si sledovanie nevšimol, pričom mal byť sledovaný viacerými skupinami, nielen tou Tóthovou.

Známy právnik sa podľa informácií portálu Aktuality nikdy nezaujímal o identitu „sliedičov“, no má podozrenie, že mohlo ísť o profesionálov z KUFS či NAKA. Na výsluch dorazil aj spolupracujúci Bernard Slobodník, ktorý rovnako vypovedá k aktuálnym skutočnostiam. Portál Topky zachytil všetkých troch pri príchode na NAKA, videá >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, topky.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia Markíza, Facebook/Peter Žiga