Národná kriminálna agentúra mala v stredu obviniť oligarchu Miroslava Výboha spolu s ďalšími ľuďmi. Ide pritom o blízkeho človeka Roberta Fica, ktorý sa nikdy netajil ich blízkym kamarátstvom. Nateraz nie je presne jasné, aké podozrenia má mať na krku.

NAKA mala podľa informácií DenníkaN v stredu obviniť exšéfku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú, bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca a oligarchu Miroslava Výboha. Prvých dvoch aj zadržala, kým Výboha sa zaistiť nepodarilo, nakoľko sa zdržiava dlhodobo v zahraničí. V prípade, že by sa nedostavil na políciu, bude naňho podľa všetkého vydaný zatykač.

Stíhanie má pritom súvisieť s akciou Mýtnik. S vyšetrovateľmi spolupracuje aj František Imrecze a Michal Suchoba, ktorí prehovorili o údajnom úplatku 150-tisíc eur pre Petra Pellegriniho, na ktorý zareagoval aj samotný predseda Hlasu. Výboh je už roky považovaný za neoficiálneho mecenáša Smeru, a zároveň je blízkym priateľom Roberta Fica. “Nebudem sa tváriť, že nie je môj priateľ, poznám ho 20 rokov,” uviedol Fico v roku 2015, keď sa riešila Výbohova kauza Panduri.

Na situáciu zareagoval na sociálnej sieti aj poslanec OĽaNO Peter Kremský: “Kedy sa kšefty na finančnej správe, ministerstve financií, atď. dostanú k menám ako Počiatek, Kažimír, Kaliňák, Fico, Pellegrini? Veľa už nechýba. Buďme trpezliví. Zdá sa, že aj celý humbug okolo NAKA, inšpekcie, prokuratúry a polície súvisel práve s obavami z toho, čo sa stalo dnes. Vydržíme, nech sa tá mafiánska partička rozsype a dozvieme sa, ako to všetko bolo. To sa už na Slovensku nesmie nikdy opakovať,” vyjadril presvedčenie.

Matovič s Lipšicom hovorili o Výbohovi v roku 2015

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Peter Kremský, poslanec OĽANO │ Foto: YT/Igor Matovič, FB/Robert Fico, Polícia SR