Prezidentský súboj vrcholí a s ním aj nečakané kroky a rozhodnutia jednotlivých kandidátov. V prípade súperov Robert Mistrík a Zuzana Čaputová však došlo k radikálnemu zvratu a jeden z nich odstúpil!

Prezidentský súboj ide do svojho finále a viacerí kandidáti rozbehli svoju kampaň na plné obrátky. Pred pár minútami ale došlo k nečakanému zvratu udalostí a jeden z veľkých favoritov Robert Mistrík sa rozhodol odstúpiť, pričom svoj hlas adresoval Zuzane Čaputovej. Nedávno pritom odstúpil aj ďalší prezidentský kandidát.

Už niekoľko týždňov pritom dvojica avízovala, že v prípade potreby svoje sily spoja, no z predbežných odhadov prieskumných agentúr sa skôr očakávalo, že to bude práve Čaputová, ktorá odstúpi v prospech protikandidáta s väčším percentom hlasov. Situáciu ale vysvetlil samotný Mistrík, ktorý pred desiatkami minút zvolal tlačovú besedu, a zároveň zverejnil status na sociálnej sieti:

Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo – a moje slovo platí. Preto dnes, po zrelej a nie ľahkej úvahe, ale po zvážení všetkých mne dostupných informácii, chcem oznámiť, že z prezidentských volieb odstupujem. Podľa prieskumov, ktoré budú zverejnené v najbližších dňoch, a ktoré budú hovoriť jasnou rečou, nastal čas urobiť tento krok… To spájanie síl, o ktorom som hovoril 17. novembra, chcem dnes pretaviť do obsahu: preto dnes vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne podporu pani Zuzane Čaputovej. Zároveň chcem poprosiť vás, svojich priaznivcov, aby ste aj vy zvážili podporu Zuzane Čaputovej. Teraz už nejde len o nás dvoch, nejde o viac alebo menej významné rozdiely medzi nami: ide o Slovensko, ide doslova o budúcnosť nás všetkých,” znejú jeho slová.

Mistrík tak zareagoval na informácie, že Čaputovej percentá začínajú výrazne stúpať a keďže podľa svojich slov nechce, aby vyhral smerácky kandidát či Mečiarov človek, urobil toto štátnické gesto.

Kompletné vyjadrenie Roberta Mistríka

Zdroj│ Foto: Facebook