Vladimír Pčolinský sa ujal funkcie šéfa SIS len v apríli 2020 a zdalo sa, že škandály a zatýkania sa týkajú len predstaviteľov a blízkych ľudí predošlej vlády. Pred pár dňami však šokovala verejnosť informácia, že práve nominant strany Sme rodina, má byť podľa svedka zapletený do brania úplatku. 

Najvyšší predstaviteľ Slovenskej informačnej služby už požiadal o rezignáciu, pričom poslal list prezidentke Zuzane Čaputovej. “Bol prezidentkou republiky postavený mimo služby a dnešným dňom predložil aj žiadosť na vládu a prezidentke Slovenskej republiky, ktorú si tu stihol napísať a vzdáva sa funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby a uviedol, že nebude činný vo verejnom živote,” potvrdila podľa Aktualít jeho právna zástupkyňa Eva Mišíková.

Pčolinský sa po zatknutí NAKA zúčastnil šesťhodinového výsluchu po tom, čo mal podľa všetkého Boris Beňo vypovedať proti nemu. K nečakanému prípadu sa vyjadril už aj Boris Kollár a Milan Krajniak, ktorí žiadajú o čo najrýchlejšie vyšetrenie veci so slovami, že skutok sa stal. V nedeľu o desiatej sa pritom exšéf SIS postavil pred sudcu na Špecializovanom trestnom súde  a vypočul si veľmi nepríjemný rozsudok.

Pčolinského totiž poslal sudca do kolúznej väzby po tom, čo ho vyšetrovateľ obvinil zo vzatia úplatku 20-tisíc eur, aby sa nepokračovalo v odpočúvaní a rozpracuvávaní podnikateľa Zoroslava Kollára. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, keďže Pčolinský podal sťažnosť. Prokurátor Peter Kysel neuviedol, aké dôkazy okrem výpovede svedka existujú proti exšéfovi SIS, no domové prehliadky neboli vykonané.

Rozsudok potvrdila aj advokátka Mišíková, ktorá prezradila, že Pčolinský rozsudok nekomentoval a obvinenie vníma ako snahu o jeho diskreditáciu, pričom môžu existovať rozpory v čase, kedy mal klient skutok údajne spáchať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, FB/Sme rodina │ Foto: YT/DenníkN, POSTOJ TV