Zdá sa, že koaličná kríza vyvrcholila v stredu poobede a ukončí sa odchodom viacerých politikov a dokonca aj strán. Richard Sulík po rokovaní predstúpil pred novinárov, ktorým oznámil, že ak sa nič zásadné neudeje, tak v pondelok, najneskôr v utorok podáva demisiu.

Len v utorok pritom navštívil rovnako ako Igor Matovič prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá rovnako volá po zmene k lepšiemu. Pred niekoľkými hodinami došlo ešte k väčšiemu vyostreniu vzťahov, keď Sulík ohlásil, že OĽaNO môže osloviť na spoluprácu aj odídencov od Kotlebu. Jaroslav Naď sa poriadne nahneval a uviedol, že nič také nepotvrdil a tieto informácie považuje za neférové.

Richard Sulík, ktorý očakáva demisiu premiéra, sa však zrejme rozhodol po stredajšom rokovaní vlády splniť svoj sľub a keďže premiér zatiaľ nekončí, chce odísť z koalície. „V pondelok alebo utorok oznámim pani prezidentke moju demisiu, aby ma najneskôr v stredu mohla prijať. Ak sa nič neudeje, budúci týždeň podávajú ministri za SaS demisiu,“ uviedol.

Minister sa podľa svojich slov rozlúčil s ministerskými kolegami a na vláde bol údajne naposledy. „Vidím to tak, že k tomu dôjde. Do 24. marca podáme demisiu všetci z SaS, neviem však, či postupne, alebo spolu,“ doplnil. Svoje rozhodnutie vysvetľuje tak, že nesúhlasí s krokmi vlády, ako aj štýlom, ktorý označil za chaotický, pričom upozornil najmä na ministerstvo zdravotníctva. „Nedá sa takto fungovať, nedá sa a treba s tým skončiť,“ dodal na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Richard Sulík