Koaličná kríza sa začína uberať naozaj vážnym smerom a aktuálne je v hre demisia Igora Matoviča z postu premiéra, no aj odchod dvoch koaličných strán, SaS a Za ľudí. Po posledných rokovaniach volajú po výmene predsedu vlády viacerí politici, pričom Richard Sulík prišiel so šokujúcimi informáciami.

Hoci viacerí koaliční partneri dávajú otvorene najavo, že si želajú výmenu na poste premiéra, aby mohli ďalej pokračovať zmysluplné rokovania, zdá sa, že táto kríza stále nie je na svojom konci. Odchod Matoviča žiada aj ministerka Kolíková, ktorá pod jeho vedením nedokáže presadzovať potrebné zmeny. Premiér Igor Matovič sa stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, rovnako ako ďalší politici vrátane Richarda Sulíka.

Práve predseda SaS sa po rokovaní nečakane vyjadril na adresu Matoviča. Premiér sa podľa jeho slov môže snažiť získať na svoju stranu viacerých nezaradených poslancov, aby mohol v prípade odchodu dvoch koaličných strán ďalej vládnuť. “Je tam niekoľko poslancov, ktorí odišli od Mariana Kotlebu. To je zrejmé. Je tam poslanec Podmanický, ktorý odišiel zo Smeru. Neviem, koho všetkého Igor Matovič osloví, keď si raz povie, že bude do posledného dňa a poslednej kvapky krvi sa snažiť udržať na truc,” šokoval Sulík.

Minister hospodárstva, ktorý mal za posledné dni niekoľko rozhovorov s Matovičom medzi štyrmi očami, sa tak domnieva, že premiér môže osloviť aj odídencov od Kotlebu. Tento scenár podľa portálu Aktuality nepoprel ani minister obrany Jaroslav Naď: “Nevylučujem v tomto momente žiadnu vec. Ani to, že sa odtrhne polovica z SaS a pôjde podporovať túto vládu,” uviedol so slovami, že diskusia je na stole len kvôli Sulíkovmu rozbíjaniu vlády. Následne zvolal nahnevaný Naď tlačovú besedu, na ktorej spoluprácu s odídencami od Kotlebu označil za neférové vyjadrenie, pričom s “Mazurekovcami” neplánuje vládnuť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, YT/DenníkN, HNtelevízia │ Foto: FB/Richard Sulík