Šok v zdravotníctve: Jeden pacient Kollár, DVA vyhadzovy z nemocnice!

Dátum:

Autonehoda Borisa Kollára spôsobila rozruch už 24. októbra, kedy sa s modelkou Miroslavou Fabušovou viezol vo vládnej limuzíne ulicami Bratislavy. Po utrpení vážnych zranení sa zotavoval v nemocnici, ktorá mu okrem mnohých návštev „partneriek“ priniesla aj problémy so sestričkami. Predseda NR SR sa pomaly vracia do pracovného kolobehu, pracovníčky nemocnice, naopak, zamestnanie strácajú.

Ostro sledovaný konflikt Borisa Kollára a jeho partneriek voči sestričkám, ktoré sa o politika starali, má svoju dohru. Po prevalení informácie o vyhadzove jednej z nich prichádza vyjadrenie jednej z poškodených. Aj keď hovorca ministerstva vnútra tvrdil, že námestníčka Nemocnice sv. Michala Mária Idešicová prepustená nebola, ona to vníma celkom inak!

Pre tvnoviny.sk totiž poskytla otvorené vyjadrenie, ktoré sa od oficiálneho stanoviska výrazne odlišuje. Podľa jej slov mal problém v očiach Generálneho riaditeľa nastať potom, čo sa námestníčka postavila na stranu sestričiek, ktorým mali byť kvôli konfliktu Kollára so zdravotníčkami zrušené odmeny, čím hlboko sklamala jeho dôveru! „V danej situácii bolo Generálnym riaditeľom nástojčivo požadované, aby som ako námestníčka bezvýhradne stála na jeho strane a nie na strane podriadených sestier. Po zreteľnom a asertívnom objasnení môjho postoja chrániaceho podriadené sestry, mi v rozhovore medzi štyrmi očami Generálny riaditeľ oznámil, že ku mne ako k námestníčke už nemá dôveru, a preto nevidí dôvod na moje ďalšie zotrvanie v tejto funkcii, pričom súčasne dodal, že si nevie predstaviť moje zaradenie na inej pozícii,“ prezradila odchádzajúca Mária Idešicová pre Markízu. V nemocnici pracovala 35 rokov a ako tvrdí, na svoju činnosť počúvala do momentu pacienta Kollára iba samé chvály.

Osobne som sa ako námestníčka postavila na stranu sestier, ktoré poskytovali pánovi Mgr. Borisovi Kollárovi počas celého pobytu v nemocnici veľmi kvalitnú starostlivosť, pretože z môjho profesionálneho hľadiska neporušili žiadnu povinnosť, svoju prácu vykonávajú empaticky a na profesionálnej odbornej úrovni, kde doposiaľ neboli na ich prácu podané žiadne sťažnosti, ale práve naopak z viacerých strán dostávali samé pochvaly,“ dodala „porazená“ Idešicová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/B.K.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...