Andrej Kiska sa rozhodol krátko po tom, ako sa jeho strana Za ľudí stala súčasťou vlády, pre dočasný odchod z politiky. Niekdajší prezident si dával do poriadku pošramotené zdravie a podstúpil operáciu srdca. Teraz má už ale jasno v tom, či sa v budúcnosti na politické výslnie vráti alebo nie.

Bývalý prezident priviedol svoju novozaloženú stranu Za ľudí do úspešného finále, keď sa po voľbách dostali do parlamentu. Strana napokon vstúpila do štvorkoalície, no ešte pred prevzatím mandátov sa Andrej Kiska rozhodol nečakane stiahnuť a dal si pauzu kvôli akútnym zdravotným problémom.

Kisku už dlhodobejšie trápili problémy so srdcom a napokon skončil na operačnom stole. A hoci sa mnohí domnievali, že sa po pauze opäť vráti na politické výslnie, opak je pravdou. Len nedávno ho opäť vypočúvali na NAKA kvôli kauze KTAG a financovaniu prezidnetskej kampane a pred pár hodinami sa znova prihlásil o slovo. „Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku. Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov,“ priznal na sociálnej sieti.

Hneď na to šokoval a ohlásil definitívny koniec: „Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike. Minulý rok operované srdce sa občas bezdôvodne stále silno rozbúcha a ukľudním ho len liekmi. Arytmia sa niekedy nepodarí odstrániť ani opakovanými zákrokmi. V piatok som aj preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta už nebudem kandidovať za predsedu strany,“ prekvapuje odchodom. Všetkým zároveň poďakoval za spoluprácu a vyjadril nádej na uspešné napredovanie strany a splnenie stanovených cieľov. O jeho miesto sa tak bude pravdepodobne uchádzať Veronika Remišová aj Juraj Šeliga.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Andrej Kiska