Dvojnásobná vražda, ku ktorej došlo 12. októbra na Zámockej ulici v Bratislave, otriasla celým Slovenskom. Následné vyšetrovanie preukázalo, že strelca hnala k útoku nenávisť k Židom, Moslimom i LGBTI+ komunite. Po hroznom čine sa napokon rozhodol spáchať samovraždu. Jeho rodina ho pred pár dňami pochovala v úplnej tichosti.

Strelcom pred podnikom Tepláreň bol Juraj Krajčík, ktorý zavraždil Juraja Vankuliča († 27) a Matúša Horvátha († 23). Po ohavnom čine z miesta činu utiekol. O pár hodín neskôr našla jeho telo polícia, pričom ešte pred smrťou stihol napísať na sociálnej sieti niekoľko nenávistných prejavov. Streľba v Bratislave je už prekvalifikovaná na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Pár dní po tragédii prehovoril otec vraha, ktorý v roku 2020 kandidoval za stranu Štefana Harabina. Staršieho Krajčíka vyspovedal samotný šéf hnutia ĽSNS Marián Kotleba. ,,Neverím tomu, že to urobil. Myslím si, že bol zneužitá obeť,“ uviedol v rádiu Kompas, pričom ho mal niekto údajne zmanipulovať. Politik pred pár hodinami oznámil, že v úzkom kruhu najbližších pochoval 18. novembra svojho milovaného syna.

Krajčík sa rozhodol vysvetliť, prečo došlo k pohrebu až pred pár dňami. ,,Rozlúčili sme sa s ním tak neskoro a v utajení len preto, že sa nám tí „slušní“, ktorí volili túto garnitúru, ktorá je momentálne pri moci, vyhrážali mne a mojej rodine smrťou a hanobením hrobu nášho syna,“ otvorene napísal na sociálnej sieti. Následne sa pozastavil nad smerovaním našej spoločnosti. ,,…aby sa rodina bála slušne a v pokoji pochovať svojho milovaného syna! Toto sme chceli?! Plačem ako malý chlapec,“ dodal otec mladého vraha.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Krajčík | Foto: YT/Rádio Kompas, Twitter/NTMA0315, FB/Juraj Krajčík