Fanúšikovia zostali zaskočení, keď sa legendárna skupina Desmod rozdelila po 23 rokoch fungovania na hudobnej scéne. Ešte šokujúcejšia bola situácia, keď zrazu vznikli dve kapely s rovnakým názvom. Kedysi dobrí kamaráti sa napokon obrátili na súd, ktorý nedávno vyhlásil jasný verdikt!

V apríli minulého roka opustili obľúbenú kapelu Dušan Minka, Martin Cibulka, Rišo Synčák a Rasťo Toman. Hudobnej kariéry sa však odmietli vzdať, v dôsledku čoho vytvorili skupinu s názvom ,,Desmod a Robo Šimko”. Zrazu vznikli dve identické kapely s rôznymi spevákmi, čo robilo problémy nielen promotérom, ale i fanúšikom. Ako uviedol Mário ,,Kuly” Kollár, s odídencami sa mienil dohodnúť mimosúdne, no nepodarilo sa.

Celá záležitosť tak napokon skončila na súde, keďže obe strany považujú značku Desmod za dôležitú a nechcú sa jej vzdať. V týchto dňoch napokon došlo k rozhodnutiu. „Prvostupňový súd v Banskej Bystrici nám dal vo všetkom za pravdu a značku ponechal najdlhšie pôsobiacim členom v Desmode,“ povedal Kuly pre cas.sk, pričom najdlhšie pôsobiacimi členmi Desmodu je práve Kollár a bubeník Ján Škorec, ktorý ostal po boku speváka.

Formácia s bývalým superstaristom Robom Šimkom sa však odmieta vzdať a proti rozhodnutiu súdu podala odpor. Pred pár hodinami oficiálne predstavila nový názov kapely, pričom Desmod a Robo Šimko zmenili na skrátenú verziu DARS. Aj napriek tomu plánujú bojovať o slávnu značku na súde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/DESmod, DARS