V Žiline sa vo štvrtok konal súd, ktorý po 30 minútach nekompromisne rozhodol o ďalšom osude len 16-ročnej Judity. Tú obvinili z ohavnej vraždy Tomáša (†16), ktorý zomrel na následky 21 bodných rán.

Súd v Žiline rozhodol o osude 16-ročnej Judity K. po neuveriteľných 30 minútach. Mladistvá sa dostavila do budovy súdu v ranných hodinách krátko po deviatej. Pred sudcu ju priviezla policajná eskorta a v aute sa podľa informácii Plusky zdržala ešte 15 minút.

Súd však po predložení dôkazov a argumentov z dňa vraždy Tomáša (†16) príliš neotáľal a Judita poputuje do vyšetrovacej väzby. Aj keď sa susedia, riaditeľka školy a spolužiaci zhodujú v tvrdení, že mladá dievčina nemala problémy a nechápu, čo sa v osudný deň stalo, vyšetrovateľ má vo veci jasno.

Právny zástupca Judity chcel pre dievčinu vybaviť peňažnú náhradu a monitorovacie zariadenie, no sudca tento návrh neprijal a poslal ju do väzby. Obhajca však podal sťažnosť, a tak rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné. Judita prišla na súd v svetlej mikine s kapucou na hlave, ktorú klopila k zemi. Mala obviazané ruky, no na tvári sa dievčaťu nezračil smútok ani slzy, foto >>> TU <<<.

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Tomáš T., Judita K.