Pred takmer týždňom otriasla Slovenskom vražda len 16-ročného žiaka Tomáša, ktorý skončil dobodaný v panelákovom byte v Žiline. Polícia prišla pár dní na to so šokujúcimi správami, kedy podala obvinenie voči jeho kamarátke Judite (16). Šokujúce slová zaznievajú tentokrát z úst susedov, ktorí opísali osudný deň aj správanie študentky. 

Prípad je stále poriadne zamotaný a nikto nechápe, ako ku tragédii vlastne došlo. 16. mája sa mal podľa pôvodne verzie dostať do bytu Judity falošný plynár, ktorý ju mal napadnúť a na záchranu jej pribehol pomôcť Tomáš (†16). Ten však napokon, žiaľ, skončil s 21 bodnými ranami v tele.

Po prevoze Judity do nemocnice ale vyplávali na povrch šokujúce informácie. Mladá študentka bola políciou obvinená z vraždy, ku ktorej sa mala údajne sama priznať a prokurátor momentálne spracováva podnet na jej vzatie do väzby. Hoci má Judita svojho priateľa Jakuba, Tomáš bol jej veľmi dobrým kamarátom, ktorého si často vodila domov, foto >>> TU <<<: “Ja keby som mal priateľku, asi by sa mi nepáčilo, že za ňou chodí iný chlapec rovno domov. Podľa mňa ju miloval a to bol zrejme Juditin skrat,” uviedol pre Nový čas sused. O osudnom dni prehovorili aj ďalší susedia, ktorí len nechápavo krútia hlavou.

Je to milé, slušné a inteligentné dievča. Niečo také by sme na ňu nepovedali. Vždy slušne pozdravila a pôsobila tak citlivo, že by ani muche neublížila. No, zrejme toto všetko spôsobili drogy, inak si to nevieme vysvetliť,” myslí si podľa Plusky sused z bytovky, v ktorej bývala Judita s mamou v luxusnom byte s rozlohou 250 štvorcových metrov. Paradoxom je, že práve Juditina mama pracuje ako učiteľka angličtiny, a zároveň koordinátorka prevencie študentov pred drogami. Po tragédii si však zobrala dovolenku a na škole sa neukazuje.

A ako sa správala študentka v deň, kedy prišiel Tomáš o život? “Judita vyšla z bytu a ruky mala od krvi. Búchala a zvonila na susedove dvere, pričom hovorila, že došlo k strašnej tragédii, aby zavolali záchranku…,” prezradila suseda a ďalší hovoria o tom, že pôsobila pokojne: “Do sanitky prišla po svojich a sedela tam úplne pokojná.” Riaditeľka školy, ako aj spolužiaci tomu nerozumejú, veď ani Tomáš ani Judita nepatrili k problémovým žiakom a v kolektíve boli medzi spolužiakmi obľúbení. Rodiny obidvoch si však nechcú po tragédii nič vyčítať a na zádušnej omši si mali dokonca aj podať ruky.

Zdroj: cas.sk, pluska.sk │ Foto: Facebook/Tomáš T., Polícia SR