Ex-premiér Slovenskej republiky už úraduje na poste ministra financií a jedným z jeho prvých veľkých projektov je navýšenie rozpočtu. Slovensko si tento rok pripíše na účet 3,5 miliardy eur, ktoré navýšia štátny dlh a deficit sa bude pohybovať okolo desiatich percent.

V piatok 28. mája sa rozhodlo o navyšovaní štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Väčšina poslancov podporila návrh Igora Matoviča a bolo schválených 3,5 miliardy eur na čerpanie. S návrhom zásadne nesúhlasila strana SaS na čele s Richardom Sulíkom: „Poslanci parlamentu schválili novelu zákona o štátnom rozpočte na tento rok, ktorá reaguje na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu,“ znie oficiálne stanovisko ministerstva financií.

Ministerstvo na čele s Igorom Matovičom plánuje vďaka schváleniu navýšenia rozpočtu pomáhať občanom a dofinancovať opatrenia zamerané na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu. Prostriedky sa majú ďalej použiť na vytvorenie priestoru na čerpanie financií v súvislosti s Plánom obnovy a odolnosti SR, ktorý predstavil premiér Eduard Heger. 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Ministerstvo financií SR