Nedávno ohlásilo Rakúsko povinné očkovanie, ktoré chce spustiť o mesiac. O povinnej vakcinácii pre seniorov uvažuje aj slovenský premiér Eduard Heger. Najnovšie sa k tomuto scenáru priklonila aj talianska vláda, ktorá zaočkuje všetkých nad 50 rokov. 

Povinné očkovanie už plánuje zaviesť aj Taliansko. Podľa informácií TheGuardian rozhodla v stredu talianska vláda, že od 15. februára začne očkovať všetkých ľudí starších ako 50 rokov.

Chceme spomaliť krivku nákazy a povzbudiť Talianov, ktorí ešte neboli zaočkovaní, aby tak urobili. Pracujeme najmä na vekových skupinách, ktoré sú najviac ohrozené hospitalizáciou, aby sme znížili tlak na nemocnice pri záchrane životov,” vyslovil premiér Mario Draghi.

Očkovací preukaz, ktorí Taliani nad 50 rokov takto získajú, bude od polovice februára vstupenkou na pracovisko. V Taliansku je pritom až 28 miliónov obyvateľov vo veku nad 50 rokov. Aktuálne zaznamenali v krajine zvýšený nárast denných prípadov, pričom v stredu pribudlo až rekordných 189-tisíc nakazených.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YT/FRANCE 24 English