SKúsený útočník Tomáš Tatar sa po dvoch rokoch vrátil do reprezentácie, naposledy si najcennejší dres obliekol ako kapitán nášho výberu v roku 2022 na šampionáte vo Fínsku.

A navzdory neistote po nedávnom prílete zo zámoria sa napokon predstavil už v Žiline v prípravnom zápase proti Poľsku, ktorý Slovensko vyhralo 6:1. Tomáš tentokrát nebodoval, no ani sám zrejme neočakával zázraky, keďže s tímom absolvoval jediný tréning, a aj to pod vplyvom jetlegu, s ktorým sa mu ale podarilo vyrovnať.

Čo očakáva od spoluhráčov? Tatar, ktorý si ihneď obliekol dres s kapitánskym céčkom na hrudi, priznal, že cíti rozdiel medzi týmto tímom a tým spred dvoch rokov.

„Kým pred dvoma rokmi hráči ako Bučko, Ivan, Nemec, Okuliar, Kollár, Regenda, Slafkovský, Faško-Rudáš či ďalší začínali, dnes majú na konte o 20 až 30 reprezentačných štartov viac. Sú starší, skúsenejší, platnejší,“ povedal s vierou, že to bude cítiť aj na šampionáte.

Sám je ale presvedčený, že Slovensku neprinesú úspech v Česku individuality, ale tím. „Nebude to o jednom hráčovi, ani o pár menách, ktoré prídu zo zámoria a budú ťahať všetkých. Kľúčový je celý tím. Každý hráč v ňom musí ťahať za jeden koniec povrazu. Každý sa musí naladiť na to, že bude pracovať pre tím. Do turnaja ostáva ešte pár dní, verím, že na tom stihneme zapracovať.”

Najhoršie šampionáty: ŠTYRI prípady, kedy Slovensko zlyhalo!

Zdroj: Hockeyslovakai.sk | Foto: IG/tomastatar