Konfliktov Richarda Sulíka s premiérom Igorom Matovičom bolo od polovice novembra do konca januára neúrekom. Útočné napádanie sa na sociálnej sieti priamo pred očami verejnosti nemalo konca kraja, pričom koaliční partneri by najradšej videli vládu jeden bez druhého. Čo sa zmenilo?

Odkedy sa premiér Slovenskej republiky zameral na koaličnú partnerku Veroniku Remišovú, minister hospodárstva obrátil kartu. Na sociálnej sieti dokonca nešetril ľúbivými slovami adresovanými vláde: „Máme demokraticky zvolenú vládu, a to nikdy nebudem spochybňovať,“ začína optimistický príspevok Richarda Sulíka, ktorý sa vo februári vzdal alkoholu.

Nebyť konfliktu premiéra s Veronikou Remišovou, verejnosť by sa mohla nazdávať, že v koalícií už zakvitla jar. Richard Sulík a jeho mimoriadne pozitívne vyjadrenie k vláde dokonca dáva prísľub k zakopaniu vojnovej sekery s Igorom Matovičom. „Nič nie je čiernobiele a to, že sa nezhodneme na 100 % veciach, neznamená, že sa nezhodneme vôbec. Za posledný rok sa nám spolu podarilo zaviesť do praxe kopec vecí v prospech občanov. Hoci to pre hnusobu možno vidieť menej, ale je to tak. Zároveň to však neznamená, že keď s niečím nesúhlasím, budem ticho šúchať nohami. Koaličné vládnutie je o rôznych názoroch a ich vylaďovaní, a tak to má byť. Už sme tu mali vlády jednej strany a nikdy z nich nevzišlo nič dobré. Po tej poslednej máme ešte čo upratovať aj dnes,“ ukončuje príspevok minister hospodárstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Sulik