Zo sveta športu zasiahla fanúšikov veľmi smutná správa. Vo veku 88 rokov odišla veľká legenda basketbalu, ktorá sa do dejín zapísala okrem skvelých športových výkonov aj svojím duchom. Za športovcom smútia okrem rodiny a fanúšikov aj známe tváre. 

V nedeľu poslednýkrát vydýchol podľa informácií CNN Bill Russell. Basketbalová legenda sa preslávila ako líder Bostonu Celtics. Smutnú správu uviedla na sociálnej sieti jeho najbližšia rodina. “S veľmi veľkým zármutkom oznamujeme všetkým Billovým kamarátom, fanúšikom a obdivovateľom. Bill Russell, najväčší šampión americkej športovej histórie, zomrel pokojne vo veku 88 rokov po boku svojej manželky Jeannine,” napísala.

Počas pôsobenia v Celtics v rokoch 1957 až 1969 vybojoval až 11 titulov v profilige. Počas športovej kariéry získal 5-krát cenu pre najužitočnejšieho hráča súťaže a 12-krát sa predviedol v All Star exhibícii.

V roku 1980 ho novinári zvolili za najlepšieho hráča v histórii NBA, kým NBA komisár Adam Silver ho označil za najväčšieho šampióna v rámci všetkých tímových športov. Bill Russell sa okrem toho stal prvým koučom čiernej pleti v americkom športe a bojoval za práva Afroameričanov. Do histórie sa zapísal aj účasťou na známom Pochode na Washington v roku 1963, počas ktorého vystúpil Martin Luther King so slávnym prejavom “I Have a Dream”. Známy futbalista zas nedávno prišiel o bábätko, keď jeho manželka v 12. týždni potratila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  cnn.com │ Foto: Twitter