Bývalý člen strany Smer a súčasný predseda mimoparlamentnej strany sa rozhodol ostro konať. Na Generálnej prokuratúre podal trestné oznámenie na súčasného premiéra Igora Matoviča. Za všetkým má byť výrok premiéra ohľadne Lukáša Kyselicu.

Igor Matovič, ktorého spolu s Pellegrinim vysmial v novej skladbe Marian Čekovský, bude musieť po dnešnom dni čeliť trestnému oznámeniu. To sa na Generálnej prokuratúre rozhodol podať predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a niekdajší minister strany Smer-SD Tomáš Drucker.

Druckera pobúrilo vyjadrenie premiéra na adresu tajného agenta Lukáša Kyselicu, ktorý počas predvolebnej kampane pracoval zároveň pre Vojenské spravodajstvo. “Podľa mojich informácií ho ľudia blízki Petrovi Pellegrinimu vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť pred voľbami na rozvrat nášho hnutia OĽaNO zvnútra,” napísal pred niekoľkými dňami v statuse na sociálnej sieti Matovič.

Drucker je presvedčený, že v tomto prípade ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa, neprekazenie trestného činu a ohrozenie utajenej skutočnosti. “Pokiaľ premiér nebude konať v kauze Lukáša Kyselicu ako tajného agenta, kde oznámil sám Matovič, že tajná služba mala byť použitá rozklad jeho hnutia a zabráneniu vzniku volieb. To je vážny zločin zneužitia právomoci verejného činiteľa,” uviedol Drucker podľa denníka Sme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Tomáš Drucker, YouTube/Aktuality.sk