Minister hospodárstva Richard Sulík má mať na krku vážny problém. Do rúk NAKA a Krajskej prokuratúry v Bratislave sa dostalo trestné oznámenie, v ktorom sa hovorí o podozrení zo spáchania obzvlášť závažného zločinu. V hre je pritom suma 85 miliónov eur!

Ako informuje portál Topky, na Krajskú prokuratúru v Bratislave malo doraziť trestné oznámenie na Richarda Sulíka. Minister hospodárstva bude zrejme riešený pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa, keďže založil obchodnú spoločnosť Valaliky Industrial Park.

Na prípravu územia Valaliky v obci na východe Slovenska, kde je naplánovaný nový závod automobilky Volvo, sa použila časť financií z Rozvojového fondu Slovenska, na čom sa uzniesla vláda začiatkom leta. Sulík však mal založiť spoločnosť v rozpore s uznesením vlády, čim mal podľa trestného oznámenia spôsobiť škodu v sume viac ako 85 miliónov eur. “…Bez súhlasu Vlády SR i Ministra financií SR so základným imaním 85 385 299 eur a svojvoľne, bez súhlasu Vlády SR a Ministra financií a v rozpore s Uznesením vlády SR. č. 135/2022, mal tieto finančné prostriedky použiť na iný účel, a to na založenie a peňažný vklad do základného imania spoločnosti Valaliky Industrial Park, s.r.o.,” stojí v oznámení.

Správu potvrdil hovorca krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff so slovami, že NAKA už odstúpila časť trestného oznámenia naspäť na Odbor kriminálnej polície kvôli chýbajúcim dôvodom zakladajúcim vecnú príslušnosť NAKA. Samotný Richard Sulík však zatiaľ o oznámení nemá žiadnu vedomosť: “Richard Sulík o takomto trestnom oznámení informovaný nebol, preto sa vyjadríme, až keď budeme vedieť, o čo vlastne ide,” odkázala Sulíkova hovorkyňa Katarína Matejková. Strane Smer zas hrozí niekoľkotisícová pokuta, ktorú jej podľa všetkého naparí Úrad verejného zdravotníctva SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: FB/Žák Pavol, YT/Denník N, Aktuality.sk