Cesta ministra financií Igora Matoviča do Moskvy vyvolala medzi politikmi i širokou verejnosťou búrlivú diskusiu. Expremiér bol však rozhodnutý dohodnúť posledné detaily s Kirillom Dmitrievom v otázke vakcíny Sputnik V, ktorá zrejme spôsobí Slovensku viac problémov ako úžitku.

Igor Matovič po boku bývalého ministra Mareka Krajčího stál 1. marca na košickom letisku, pričom víťazoslávne oznámil doručenie prvých dodávok ruskej vakcíny Sputnik V. Od toho dňa boli uskladnené a doteraz nie sú schválené Európskou liekovou agentúrou ani Štátnym úradom pre kontrolu liečiv.

Prítomnosť šéfa strany OĽaNO v Moskve zrejme uškodila, keďže Rusko stratilo trpezlivosť a Slovensko vyzvalo k vráteniu všetkých dávok očkovacej látky. Zahraničná cesta robí vrásky na čele zrejme aj prezidentke, ktorá sa v každej situácií snaží vyjadriť diplomaticky.

Aj Čaputovú však musí hnevať, že v zahraničí excelentne prezentuje našu krajinu a Matovič robí jeden ,,prúser“ za druhým. Podľa slov hlavy štátu by bola cesta Trnavčana do Moskvy zmysluplná, keby získal chýbajúce informácie o ruskej vakcíne.

Tento scenár je málo pravdepodobný, keďže ŠÚKL dodnes neeviduje všetky dokumenty k výrobe či bezpečnosti očkovacej látky zo strany ruského výrobcu. ,,S touto cestou je spojených zatiaľ viac otázok než odpovedí. Budem k nej vedieť zaujať stanovisko po tom, aké výsledky vyrokoval, alebo čo bolo predmetom tejto cesty,” odpovedala prezidentka jednému z novinárov na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, YT/HNtelevízia, Twitter