TVRDÉ slová nitrianskeho lekára Tomáša: Dusia sa zdraví ľudia!

Dátum:

Svoju poslednú službu v nitrianskej nemocnici opísal lekár Tomáš, ktorý sa stretáva zoči voči s pacientami, ktorí boli ešte pred pár dňami úplne zdraví, no teraz sa doslova dusia na lôžku a potrebujú kyslík.

Lekár Tomáš D. pracuje v nitrianskej nemocnici, kde je aktuálne hospitalizovaných približne 160 pacientov s Covidom, a nakazených je aj 140 zamestnancov. Zdravotníci a lekári melú z posledného, pričom svoju poslednú nočnú službu opisuje aj unavený Tomáš. „Na vlastné oči som videl, ako doteraz zdraví ľudia bez predchorobia, bez komplikácií prichádzajú a dusia sa. Jedna sanitka. Druhá sanitka. Tretia. Sedem,“ začína opisovanie.

Jeho rozprávanie otrasného zážitku počas koronapandémie však pokračuje: „Nemal som kyslík. Ľudia sa dusili. Opakujem, XY zdravých mladých ľudí… Pozeráte sa do očí ľudí a odchádza z nich život. Nič im doteraz nebolo. V hlave ide, ku*va, kde je chyba? Prichádzajú RTG a CT, obojstranný zápal pľúc. Obojstranný zápal pľúc… Covid. Covid. Covid,“ opisuje so slovami, že miesto na ARO sa uvoľnilo až vtedy, keď jeden z pacientov zomrel.

Situáciu na Slovensku prirovnáva k tej nešťastnej v Taliansku: „Vážne, pred polrokom som videl videá, ako v Taliansku stálo x sanitiek pred nemocnicou, niekto to ani do tej nemocnice nedal, proste zomrel. A teraz stojím na oddelení, na jednej strane desať ľudí, čo prišlo po svojich a na druhej strane desať dovezených sanitkou v jednou momente, a to sú 3.00 ráno, nepil si, nejedol si, s prepáčením si neš*al ani si si neprdol,“ dodáva.

Na záver posiela ľuďom jednoznačný odkaz: „Ľudstvo prechádza veľkou lekciu a veľkou skúškou inteligencie, inteligencie nie jednotlivca, ale kolektívu. Prosím, pomôž zdravotníkom, lekárom, sestrám, sanitárom, predavačkám, ľuďom v reálnej prvej vlne. Ľuďom, ktorí bežné privádzajú na svet malé deti, liečia rakovinu, vysoký tlak možno aj tvojho otca… Ale teraz musia vyriešiť Covid, aby bol svet zdravým miestom nie pre mňa, nie pre teba, ale pre nás. Preto nebuď ko*ot a daj sa zaočkovať, chráň seba a svojich blízkych. Ukáž to, že v hlave nemáš nas*até. Prosím.Zaočkovať sa pritom nechala okrem iných prezidentka Zuzana Čaputová, pričom rodinu chce nechať zaočkovať aj Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/T.D.

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...