Slovensko už niekoľko dní očakáva zverejnenie SMS komunikácie medzi obvineným Marianom Kočnerom a Petrom Tóthom, ktorý je zatiaľ v pozícii svedka, ako aj s Bödörom. Zo správ je neodškriepiteľné, že sa bavili o Kuciakaovi, no aj o ďalších citlivých témach.

Dlhoočakávaná SMS komunikácia medzi obvineným Kočnerom a Tóthom, ktorý je zatiaľ v pozícii svedka, je konečne vonku. DenníkN zverejnil správu z októbra 2017, teda päť mesiacov pred vraždou novinára a jeho snúbenice: “Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta,” znela SMS, ktorú poslal Kočner Tóthovi. Adresu mal podľa správ z polície Kočner získať od Bödöra, ktorý mal opakovane zabezpečiť lustrácie v policajných evidenciách.

Inšpekcia ministerstva vnútra, ktorá prípad rieši, podozrieva z lustrácie exprezidenta polície Tibora Gašpara, ktorý sa podľa Aktualít chystá vstúpiť do strany Smer. Podľa ďalších správ medzi Kočnerom a Bödörom malo vyplynúť, že Kočner mal nadštandardné vzťahy aj na prokuráture či v súdnictve, kde sa snažil ovyplvňovať, kto prevezme do rúk jeho prípady.

Podľa denníka má byť zrejmé, že Kočner a Bödör konali v prospech Smeru a Kočner mal byť verný Ficovi a obetovať sa pre stranu. Po vražde Kuciaka sa však obával, že sa pozícia Smeru oslabí a napísal jednoznačnú správu: “Negatívne hodnotil niektoré kroky zo strany Roberta Fica, ktoré mali oslabiť pozíciu tejto strany, navrhuje plán, ako sa udržať pri moci, lebo inak, ako sám uviedol: ‚Všetci skončíme v base.” V januári 2018 tiež povedal Kočner Bödörovi, že “Toho Lipsteina (Daniela Lipšica, pozn. red.) musíme tento rok dotiahnuť,” na čo mu odpísal: “To na 100 percent.”

Rovnako sa dostali na verejnosť aj správy medzi Kočnerom a Ághom ohľadom zmeniek Markízy. Podľa Tótha má byť do prípadu zapletený aj Jozef Dučák st.: “Zadovážil pero s atramentom príslušného roku, tlačiareň a toner s príslušným rokom výroby, ako aj papier s príslušným rokom výroby,” uvádza, ako malo dôjsť k podvodu so zmenkami. Celý proces však stále nie je na konci a Tótha zrejme predvolá polícia až v septembri, kedy bude vypovedať aj samotný Kočner.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Peter Tóth sa momentálne obáva o svoju bezpečnosť a nedorazil ani na pojednávanie vo veci zmeniek

Zdroj: dennikN.sk │ Foto: YouTube/zazracne dieta, PLUS 7 DNÍ