Pandémia koronavírusu zachvátila svet a aktuálne sa celkovo eviduje 409-tisíc prípadov nakazených. Doktori potvrdili po predchádzajúcich troch symptómoch aj ďalší, tentokrát celkom nový.

Koronavírus ochromil všetky krajiny, ktoré musia v snahe zabrániť jeho šíreniu pristúpiť na tvrdé reštrikcie a nariadenia. Celkové číslo 409-tisíc nakazených sa denne zvyšuje a už teraz je zrejmé, že situácia sa môže zlepšiť až o niekoľko týždňov. Vedci zároveň varujú, že koronavírus môže opäť udrieť už o pár mesiacov.

Britskí lekári a vedci z The Royal College of Surgeons of England teraz navyše podľa Livescience objavili ďalší príznak, vďaka ktorému môžete zistiť, že ste nositeľom vírusu. Po kašli a vysokej teplote sa najprv odhalilo, že závažnými môžu byť aj tráviace ťažkosti. K tým sa teraz pridáva symptóm necitlivosti vôní a chutí.

U nakazených pacientov sa pritom strata čuchu potvrdila až u 40 percent, pričom mnohí nemali iné závažné symptómy. Lekári varujú, že tieto príznaky môžu byť potvrdzujúce najmä u pacientov, ktorí nemajú iné potiaže: “Myslím, že títo pacienti môžu byť skrytí nosiči vírusu a spôsobiť jeho šírenie,” uviedol profesor Hopkins. Rovnako nemeckí vedci potvrdili u 70 percent zo 100 skúmaných pacientov stratu čuchu a chuti na niekoľko dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: livescience.com │ Foto: Facebook, Unsplash