Úrad VARUJE: V roku 2023 môžu Slováci platiť za energie až o 100% viac!

Dátum:

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil správu, ktorá zrejme nepoteší väčšinu Slovákov. V roku 2023 sa pri pokračovaní súčasných úrovní cien energií môžu sumy pre domácnosti vyšplhať poriadne vysoko. Pri elektrine a plyne hrozí navýšenie až o 100%.

ÚRSO na svojom oficiálnom webe zverejnil nepotešivú informáciu pre Slovákov. Geopolitická situácia medzi Ruskom a Ukrajinou môže mať výrazný vplyv na ceny energií v nasledujúcom roku 2023. Pri pokračovaní súčasných úrovní trhových cien sa môžu ceny za energie v budúcom roku navýšiť až o 100%.

Odborníci predpokladajú, že elektrina ako aj plyn môžu zdražieť o 80% až 100% oproti súčasnosti. Memorandum so Slovenskými elektrárňami, a.s. pritom môže minimalizovať dopady zdražovania elektriny na domácnosti, no v prípade plynu takýto krok chýba. Taktiež môže nastať situácia nedostatku plynu, na čo upozorňuje premiér Eduard Heger. Len pred niekoľkými dňami rovnako skončil na Slovensku ďalší z dodávateľov plynu.

Ceny tepla, pre ktoré je dominantým palivom zemný plyn, môžu narásť o 40 %. Skutočné dopady na ceny pre rok 2023 budú jasnejšie koncom roka, najmä v závere zimy. Ako však upozorňuje predseda ÚRSO Andrej Juris, ide len o odhady, ktoré sa môžu meniť. ,,Trhové ceny energií sú v súčasnosti extrémne vysoké a veľmi nestabilné, čo vnáša vysokú mieru neistoty do odhadov budúcich cien energií,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: urso.gov.sk │ Foto: Unsplash

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...