KONIEC: Tento dodávateľ plynu na Slovensku opúšťa trh!

Dátum:

Konflikt na Ukrajine, ako aj zvyšovanie cien energií sa podpísali pod nárast súm za potraviny aj iné suroviny. Minister pôdohospodárstva potvrdil zdvojnásobenie cien za múku. Po zdražení energií teraz ohlásila koniec plynárenská spoločnosť, ktorej zákazníkov preberie dodávateľ poslednej inštancie.

Ako uvádza na svojej stránke spoločnosť A.En. Slovensko, stratila spôsobilosť na dodávku plynu pre slovenských spotrebiteľov: „Vážení zákazníci spoločnosti A.En. Slovensko, s úprimnou ľútosťou Vám musíme oznámiť, že napriek nesmiernemu úsiliu naša spoločnosť nedokázala prekonať aktuálnu nepriaznivú situáciu na energetickom trhu a dňom 06.04.2022 sme stratili spôsobilosť na dodávku plynu,“ oznámila.

Zákazníci, ktorí odoberali plyn od spoločnosti A.En. Slovensko, budú teraz presmerovaní na dodávateľa poslednej inštancie, ktorým je Slovenský plynárenský priemysel (SPP). SPP informuje, že odberatelia sú povinní uhradiť cenu za dodávku plynu im podľa rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Upozorňujeme, že ak dodávateľ stratil spôsobilosť dodávať plyn odberateľom, s ktorým má uzatvorenú zmluvu o dodávke plynu alebo zmluvu o združenej dodávke plynu, zmluva o dodávke plynu alebo zmluva o združenej dodávke plynu zaniká dňom, keď dodávateľ stratil spôsobilosť dodávať plyn,“ uvádzajú. Odberatelia plynu tak budú po dobu najviac troch mesiacov od 6.4.2022 odoberať plyn od SPP, pričom si v priebehu troch mesiacov majú čas zazmluvniť dodávku plynu od dodávateľa podľa svojho výberu a uváženia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: spp-distribucia.sk, a-en.skFoto: FB/SPP – distribúcia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...