Ako iste viete, už pár rokov máme na Slovensku elektronické diaľničné známky, pričom by sa dalo povedať, že fungujú perfektne. Kúpiť ich ľahko a pohodlne cez internet, no stále sa dajú kúpiť trebárs aj na čerpacích staniciach. Avšak pozor na podvody!

Dalo by sa povedať, že tento druh kvázi podvodu vlastne nie je trestným činom, pretože aj keď si nekúpite diaľničnú známku na jedinej oficiálnej stránke, bude vám platiť. Akurát si priplatíte.

Samozrejme, všetci motoristi využívajúci diaľnice dobre vedia, že aktuálne stojí ročná známka (365-dňová) 60 eur, 30-dňová 17 eur a 10-dňová 12 eur. Ale nákup sa môže predražiť.

Ako to? Jednoducho.

Tieto ceny schválené kompetentnými úradmi sú platné na oficiálnej stránke EZNAMKA.SK, rovnako aj v mobilnej aplikácii či na čerpacích staniciach.

Avšak na webe sú aj ďalšie stránke, ktoré ponúkajú aj kúpu slovenských diaľničných známoch, tam sú však ceny vyššie. Ak do Googlu zadáte heslo “diaľničná známka Slovensko”, vyskočí vám napríklad web digitalnaznamka-slovensko.sk, kde od vás požadujú za rocňú známku 74,95€ či stránka sk-vignette.com, kde je cena 365-dňovej známky cca 63€. Aj 30 a 10-dňová známka je mimo oficiálnych kanálov drahšia.

Týmto stránkam majú väčšiu tendencu naletieť cudzinci alebo začiatočníci, ktorí nevedia, koľko stoja známky u nás. Veď trebárs ani vy asi neviete, koľko stojíi v každej krajine.

Slovensko pozná nového “víťaza”: Toto je najvyťaženejší úsek u nás!

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos