Je tomu len zopár hodín, čo Slovenskom otriasol ďalší šokujúci prípad z nemocničného prostredia. Po tragédii v Leviciach, kde na chodbe zdravotníckeho zariadenia zomrela žena, či škandále s mylne operovaným kolenom, sa na verejnosť dostalo video z nemocnice v Skalici, kde kompetentní odignorovali muža s akútnymi bolesťami.

Na chirurgické oddelenie v Skalici bol kamarátom privezený muž v stredných rokoch, ktorý trpel nepredstaviteľnými bolesťami v oblasti brucha. Na invalidnom vozíku tak čakal na lekársku starostlivosť, pričom po kontakte s mužom, ktorý vyšiel po niekoľkých klopaniach na dvere ambulancie, ostal nemilo prekvapený. A nielen on!

Kým sa priateľ pacienta domáhal odbornej starostlivosti pre muža v bolestiach a prosil zdravotníka o pomoc, ten mal pre neho pred očami celej čakárne len šokujúci argument: „A čo mám ja teraz robiť? Mali ste prísť skôr!“ Po buchnutí dvier to nahnevaný muž nevydržal a zúfalo dodal: „Vaše sanitky vôbec nechodia, tak som ho doviezol,“ avšak to ho už počúvali iba ostatní pacienti. „Už mi tŕpnu aj pery, ruky, ja už nevládzem,“ stonal z posledných síl muž na vozíčku, ktorý mal pri sebe tlačivo ohľadom operácie slepého čreva.

Po šokujúcom incidente sme vo veci oslovili aj skalickú nemocnicu, pričom k prípadu pacienta sa nám vyjadril námestník pre LPS Daniel Vidovič: “Predmetné video sme zaregistrovali. Avšak pre nedostatočné množstvo informácii o prípade, ochranu zdravotnej dokumentácie a osobných údajov nie je možné prípad jednoznačne identifikovať. V prípade oficiálneho podnetu sa prípadom budeme náležite zaoberať.”

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom