Slovensko sa zmieta v špine, pričom témou, ktorá momentálne rezonuje verejnosťou, je chrapúnske zvyšovanie platov verejných činiteľov. Po niekoľkoročnom zmrazovaní výplat si totiž od 1. januára prilepšia o viac ako tisíc eur mesačne.

Je tomu už zopár dní, čo sa pre slovenskú verejnosť stalo témou č. 1 zvyšovanie politických platov. Nielen občania, ale aj známe osobnosti domáceho šoubiznisu zdieľajú názor, že je doslova podlosť, ak sa dôchodky, materské, minimálne mzdy či platy učiteľov zvyšujú o pár centov, pričom výplaty politikov porastú minimálne o neuveriteľných tisíc eur!

Svinstvo z Národnej rady Slovenskej republiky nenechalo okrem mnohých občanov, ktorí verejne burcujú našincov, aby išli do ulíc, chladným ani moderátora Vila Rozborila. Iba prednedávnom totiž vyjadril svoj názor na predmetnú problematiku krátkym znechuteným statusom: “Ako hovoria: keď sa darí ekonomike, musia to pocítiť aj ľudia ?. Toto je ťažký cynizmus… Zdá sa, že V siedmom nebi bude ešte dosť dlho potrebné.” 

Ako sa však zdá, Vilo sa nad celou situáciou zamyslel hlbšie a krátkym videom, v ktorom podáva verejnú výzvu pre politikov NR SR, sa postavil za všetkých Slovákov. “Dôchodcom cca 11 eur mesačne, učiteľom cca 70 eur mesačne a sebe buch ho tisícečka navyše. Ja neviem, nejako sa mi to nezdá. Kuknite a všade zdieľajte. A možno sa aspoň nejaký statočný nájde. Aj keď veľký optimista nie som,” zdieľal moderátor na svojom Facebooku. Video so slovami tváre relácie V siedmom nebi doposiaľ posunulo ďalej neuveriteľných 32 000 ľudí, pričom sa stále šíri ako vírus. Podporíte myšlienku Vila aj vy?

Ako budú rásť platy 2018 vs 2019

Foto: Facebook/NRSR, ViloRozboril