K vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) došlo 21. februára 2018. Násilná smrť mladých ľudí dala do pozoru celé Slovensko, pričom súdny proces sledovalo tisíce ľudí. Situácia na súde sa však skomplikovala, v dôsledku čoho sa proces začne úplne od začiatku.

Súdny proces spojený s vraždou novinára a jeho snúbenice už prebehol, no Kočnerov obhajca Marek Para podal námietku voči sudkyni Pamele Záleskej kvôli zaujatosti. Najvyšší súd ju napokon z procesu vylúčil a na lavicu obžalovaných 14. apríla opäť zasadol Marián Kočner (údajný objednávateľ vraždy) a Alena Zsuszová (sprostredkovateľka). Aj keď sú už odsúdení, súd bude tentokrát riešiť, či podnikateľ skutočne objednal dvojnásobnú vraždu a zároveň pripravoval vraždu troch prokurátorov-Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Na každom pojednávaní sa zúčastnili Kuciakovci a Zlatica Kušnírová, no posledné súdne konanie si nechali ujsť. Nebolo totiž isté, či sa súd naozaj uskutoční, v dôsledku čoho nechceli zbytočne cestovať do Pezinka. Nečakanú správu sa tak mama zavraždenej archeologičky dozvedela iba sprostredkovane. Sudcovia sa totiž rozhodli, že Kušnírová už nebude súčasťou súdneho procesu, a teda nebude vedená ako poškodená.

Vrah jej dcéry má byť právoplatne odsúdený, i keď súčasťou súdneho procesu je aj objednávka vraždy. Niet sa čo diviť, že Zlatica je zdrvená a mimoriadne nahnevaná. Absolútne nesúhlasí s tým, že útok bol mierený iba na jej budúceho zaťa, keďže páchatelia si boli niekoľkokrát obzerať terén. ,,Vedeli, že v dome nežije sám, Martinka nebola jeho náhodná známosť. Ona žila pri svojom budúcom manželovi, snúbencovi. Zabijú ti dieťa a jednoducho ťa odstavia! Veď mi nezastrelili psa či mačku, ale moja dieťa! Čo toto má znamenať? Čo je toto za prístup súdu?“ povedala nahnevaná Kušnírová pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/OĽaNO, Denník N, FB/Marek Vagovič