Profesor Vladimír Krčméry zomrel v utorok večer vo veku 62 rokov na infarkt myokardu. K smrti uznávaného lekára, pedagóga či zakladateľa humanitárnych misií sa už vyjadrili naši najvyšší ústavní činitelia. O jeho posledných slovách prehovoril aj moderátor vilo Rozboril.

V utorok nás navždy opustil profesor Vladimír Krčméry, ktorý vo veku 62 rokov podľahol bol infarktu myokardu. K jeho náhlej smrti sa na sociálnej sieti vyjadrili najvyšší politickí činitelia. “Bol mužom viery a svojimi postojmi inšpiroval mnohých k lekárskej službe v chudobných krajinách či k pomoci najslabším. Počas pandémie koronavírusu to bol práve on, kto výrazne prispel svojimi skúsenosťami a autoritou k tomu, že sme dokázali tento boj zvládnuť,” uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

S veľkým zármutkom prijal správu o profesorovom úmrtí aj premiér Eduard Heger či Richard Sulík. Minister financií Igor Matovič uviedol, že profesorovi nestihol povedať dve veci: “Že ľutujem, že kvôli jeho nezištnej pomoci v covidovom konzíliu, kam som ho povolal do služby, sa toľko zla na neho osopilo. A druhé – ďakujem, že keď ako 36-ročný najmladší profesor medicíny na Slovensku našej rodine pomohol so súrnym vyšetrením ocina, a tak som ho prvýkrát spoznal,” napísal.

V statuse sa vyspovedal aj jeho výborný kamarát a moderátor Vilo Rozboril. Tvár JOJky prezradila, čo jej profesor napísal len jeden deň pred smrťou. “Teraz v nedeľu bol ešte V siedmom nebi. Opäť pomáhal. V pondelok sme si ešte písali, informoval ma, že tete Ester ešte do konca roka chce poslať ďalšie peniažky. Vždy vravel – dať je viac ako dostať,” smúti. Vilo dodal, že nepozná človeka, ktorý by iným pomáhal v takom rozsahu ako to robil práve profesor Krčméry. “Odpočívaj v pokoji, Vlado môj, vzácny rovný človek. Idem sa za teba pomodliť. Ach, Bože,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Vilo Rozboril, Zuzana Čaputová, Eduard Heger – predseda vlády SR, Igor Matovic, Richard Sulík │ Foto: YT/AVKmedia, POSTOJ TV