Je tomu len zopár hodín, čo po urputnom a vyčerpávajúcom boji politických strán Slovensko konečne spoznalo víťaza parlamentných volieb 2020. S výrazným náskokom porazilo po 12 rokoch stranu SMER-SD Matovičovo OĽaNO, pričom k výsledku volieb sa vyjadrila i prezidentka Zuzana Čaputová.

Parlamentné voľby 2020 priniesli prekvapivé výsledky, pričom najväčší debakel od voličov dostali nielen dlhoroční politickí lídri, ale aj iné výrazné strany. Po troch volebných obdobiach zosadilo OĽaNO z vrcholu sociálnodemokratický SMER-SD, pričom Igor Matovič sa už onedlho zrejme ocitne na poste premiéra krajiny.

K voľbám, ktoré boli odrazom rozhodnutia občanov, sa vyjadrila aj Zuzana Čaputová, ktorá na prvom povolebnom rokovaní už privítala v Prezidentskom paláci lídra víťaznej strany. “S veľkou dôverou, ktorú dostal, prichádza aj veľká zodpovednosť. Som rada, že Igor Matovič si túto zodpovednosť plne uvedomuje,” uviedla prezidentka. Taktiež dodala, že s predsedom strany OĽaNO hovorila o zostavovaní novej vlády, ktorú Matovič s veľkou pravdepodobnosťou mieni vytvoriť s Andrejom Kiskom, Richardom Sulíkom a Borisom Kollárom.

Zuzana Čaputová sa zároveň prihovorila všetkým Slovákom, ktorým poďakovala za účasť vo voľbách a záujme ľudu rozhodovať o skutočnosti, kto bude spravovať Slovensko. “Ukázalo sa, že túžba nastoliť spravodlivosť a bojovať s korupciou v spoločnosti bola veľká a tejto túžbe zodpovedá aj výsledok volieb. Vo všetkých krajoch a vo väčšine okresov sme zvolili zmenu. Voľbami sme získali šancu pokročiť v obnovení viery v spravodlivosť. A to nie je málo. Verím, že strany, ktoré sú potenciálnymi koaličnými partnermi pravdepodobnej vlády, túto historickú príležitosť naplno využijú,” dodala.

Príhovor Zuzany Čaputovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova