Len 4-ročné dievčatko z americkej Iowy prežíva ťažké obdobie. Pred Vianocami dostala chrípku, kvôli ktorej sa ocitla na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Po prekonaní jej ostali trvalé následky.

Dievčatko menom Jade DeLucia z americkej Iowy začalo mať už 19. decembra symptómy chrípky. Na Štedrý večer sa ale jej stav natoľko zhoršil, že vydesená mama Amanda s ňou okamžite utekala na pohotovosť. Kým prišli k lekárovi, telo 4-ročnej dcérky sa začalo nekontrolovateľne triasť a oči sa jej pretočili dohora.

Záchranári okamžite previezli dievčatko vrtuľníkom do detskej nemocnice, aby ju vyliečili. Vírus chrípky typu B medzitým podľa informácií DailyMail vyvolal imunitnú reakciu, ktorá napádala vlastné orgány, vrátane mozgu. Jade musela ostať na ARE a pľúcnej ventilácií celé dva týždne. Teraz má dievčatko poškodený mozog a navyše osleplo, čo lekári zistili až po jej prebudení, keď nereagovalo na hračky okolo seba.

Aby toho nebolo málo, dcérke hrozia v budúcnosti aj kognitívne problémy a problémy s učením. Malá bojovníčka sa ale aspoň 9. januára šťastne vrátila domov spolu s rodičmi, ktorí ostatných varujú, aby ich dieťa nepostihol rovnaký osud. Všetko totiž mohlo dopadnúť inak, ak by dcérku preočkovali proti chrípke. Jade totiž bola zaočkovaná minulý rok, na nedali jej pichnúť vakcínu na rok 2020, pričom vírus sa každým rokom vyvíja. Ako však sama dodáva, prípad, ktorý sa stal jej dcérke, je zrejme jeden z milióna.

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Facebook/Amanda Phillips