Potom, čo Denník N zverejnil informácie týkajúce sa diplomovej práce Igora Matoviča, sa to začalo na premiéra poriadne sypať. Práve v tom období odchádzal na Eurosamit do Bruselu, odkiaľ síce priznal svoju vinu a ospravedlnil sa, no zároveň čelil striktným vyjadreniam opozície.

Igora Matoviča v uplynulých dňoch dobehla minulosť, keď boli zverejnené informácie ohľadom jeho štúdia na vysokej škole. Záverečná diplomová práca z roku 1998 totiž mala byť plagiátom dvoch odborných publikácii, ktoré mal premiér vykradnúť aj s priloženými tabuľkami.

Voči jeho konaniu sa bez servítky obula prezidentka Zuzana Čaputová, pričom k odstúpeniu z funkcie ho verejne vyzval Peter Pellegrini. „Zbierame podpisy pod náš návrh a sme pripravení v spolupráci s ďalšími opozičnými poslancami zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu na vyslovenie nedôvery Igorovi Matovičovi,“ napísal iba pred pár hodinami na sociálnej sieti. O rovnaký zámer sa snažil aj Robert Fico, pričom Matovič venoval obom opozičným politikom poriadne ostré slová.

„Peťko, prosím, podpíš to Robkovi, nerob drahoty. Pánovi si slúžil verne 20 rokov. Kryl si jeho mafiánske činy, zametal si stopy, obhajoval pred ľuďmi aj tie najhoršie zločiny, ktoré vaša mafiánska banda páchala,“ napísal premiér a zdôraznil, že kto zlo kryje, ten ho aj pácha.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

„Ty si v tom preborník, tak sa ne*er a podpíš mu to. Prestaň sa hrať na niečo iné, keď si len jeho obyčajný klon. Áno, nemá jamôčky a pekný kukuč, je z neho len zodratý starý pes. Zodral sa však pre teba a tebe podobných – ri*olezov a šplhúňov po cudzých chrbtoch a ty si mu taký nevďačný. Podpíš mu to a ukáž, že ste stále jedna žumpa. Ukáž, že držíte spolu a dokáž pánovi, že po voľbách môže s tebou opäť naplno rátať,“ pokračoval šokujúco ostro a v závere ho nazval muckom.

Ako však Matovič avizoval, Ficovi a Pellegrinimu sa po spojení síl predsa len podarilo vyzbierať dostatočný počet podpisov, na základe čoho mienia podať návrh na vyslovenie nedôvery voči premiérovi Igorovi Matovičovi. Medzi ich hlavné dôvody patrí nenaplnenie a odchyľovanie sa od programového vyhlásenia vlády, neexistencia ucelenej stratégie postupu transformácie spoločností a ekonomiky po kríze, neaktívnosť na eurosummite, nepripravenosť na menežovanie a plnenie ústavnych povinností vlády a neplnenie sľubu predsedu vlády plniť svoj výkon funkcie čestne, svedomite a v záujme občanov.

Zdroj: TK, FB/I.M., P.P.