Súčasný premiér si zavaril na poriadny problém. Potom, ako svojho času verejne atakoval Andreja Danka ohľadom jeho rigoróznej práce, ktorá má byť plagiátom, pomaly, ale isto došlo i na neho. Ako totiž zistili redaktori Denníka N, diplomovka Igora Matoviča je kompiláciou dvoch odborných publikácii.

Igor Matovič je opäť raz predmetom záujmu širokej verejnosti. 16. júla zverejnil Denník N šokujúce informácie ohľadom diplomovej práce premiéra, pričom sa v nej nachádzajú mnohé nezrovnalosti. Kým pohoršenie nad kauzou vyjadrila aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová, Matovič sa za svoje zlyhanie ospravelnil prostredníctvom sociálnej siete Facebook a verejne oznámil, že sa chystá na odstúpenie z funkcie.

Urobiť tak však mieni až o nejaký čas. „Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil. Potom si pôjdem žiť späť môj súkromný život. S čistým svedomím a bez titulu. PS: Ospravedlňujem sa všetkým poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných fintičiek,“ uviedol bez okolkov.

Jeho vyjadrenie však ani zďaleka nestačí Petrovi Pellegrinimu, ktorý dal Matovičovi ultimátum. Počas piatkovej tlačovej konferencie pred budovou NR SR ho vyzval, aby okamižite odstúpil z funkcie, pričom má čas do pondelka 20. júla. „Štyri mesiace po voľbách sa ukázalo, že tento predseda vlády je sám zlodejom. To nie je urážka, ale jeho vlastné priznanie sa celému národu. Pán Matovič sa priznal, že vykradol cudzie myšlienky, a preto je zlodejom,“ uviedol expremiér.

V prípade, že sa Matovič svojej funkcie dobrovoľne nevzdá, začne strana Hlas-SD zbierať podpisy pre zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, aby bol politik ako premiér odvolaný. Pellegrini tiež dodal, že vo veci oslovia opozičné strany, predovšetkým Smer-SD.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK, FB: I.M., P.P.