Andrej Kiska sa síce oficiálne stiahol z politického života a aktuálne sa venuje písaniu knihy a nadácii Dobrý anjel, no občas sa vyjadrí k tomu, čo sa v našej krajine deje. Tak tomu bolo aj pred niekoľkými dňami, keď poskytol DenníkuN veľký rozhovor o súčasnej aj predošlej vláde. 

Exprezident SR vyjadril výhrady ku komunikácií v koalícií a pred časom ho sklamalo aj veľké odhalenie o plagiátorstve viacerých politikov. Najviac sa však venoval strane Smer, a predovšetkým Robertovi Ficovi, ktorému už v minulosti poslal drsný odkaz. Dnes je po prevalení viacerých káuz a zatýkaní vysokopostavených ľudí presvedčený, že Fico cíti strach! “Určite má strach. Pyramída toho, čo sa dialo, siaha bližšie a bližšie k Ficovi. Do uší sa mi nedávno dostala informácia, že presne tieto dve osoby (Robert Fico a Robert Kaliňák, pozn. red.) si od bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho vyžiadali, aby im osobne doniesol celý šanón ohľadom účtovníctva a daňových kontrol mojich firiem. Ak za tými rozkazmi sám nestál, určite o nich vedel,” tvrdí bývalý prezident.

Kiska dodáva, že ho jeden vysokopostavený človek informoval o stretnutiach skupiny Norberta Bödöra, Tibora Gašpara, Petra Hraška či Róberta Krajmera, ktorí sa dohadovali aj na diskreditácií prezidenta. Zadržaný Ľudovít Makó mal podľa jeho slov vypovedať, že dokumenty o kauze KTAG mal predtým vidieť u Tibora Gašpara.

Rovnako sa k nemu dostali aj informácie o aktivitách bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý mal podľa jedného zo svedkov informovať Gašpara o zatknutí. “Tak ako mi prichádzali informácie, že Kaliňák kryje podvodníkov s DPH. Pýtali sa ma, prečo som sa vtedy na nikoho neobrátil. Na koho som sa v tom čase mal obrátiť? Mal som ísť za Kaliňákom? Šéfom SIS-ky? Za policajným prezidentom Gašparom?” pýta sa. Stojí si ale za tým, že ak Fico niektoré aktivity priamo neriadil, musel o nich byť minimálne plne informovaný. “Spomeňte si aj na Pellegriniho esemesky, ktoré mi poslal, keď chcel byť Fico šéfom Ústavného súdu. Ich obsahom bolo, že ponúka upokojenie situácie na všetkých frontoch. Čiže vedel Fico zastaviť prácu polície proti mne? No vyzerá to tak,” uvažuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Andrej Kiska, Robert Fico