Jozef Banáš, bývalý diplomat, literárny autor, scenárista a otec Adely Vinczeovej, sa vyjadril k momentálnej situácií na Slovensku na čele s Igorom Matovičom, na ktorého adresu nepríjemnými slovami plnými kritiky vôbec nešetril. Na sociálnej sieti Facebook vyjadril hlboký nesúhlas s vedením štátu a postoja voči koronakríze, ktorá so sebou priniesla mnohé opatrenia, zákazy a príkazy našim občanom.

Podľa Banáša robí premiér príliš veľa zásadných chýb, ktoré by ho mali ako lídra štátu minúť. Spisovateľ postráda Matovičove schopnosti získavania si dôvery občanov: „To sa dá dvomi spôsobmi – ísť osobným príkladom a vysvetľovať. Odpovedať na otázky. Osobný príklad spočíva v skromnosti, pokore a slušnosti. O to viac, keď je zrejmé, že Vaša politická sila je v skutočnosti podstatne nižšia ako si myslíte, pretože väčšina hlasov OĽaNO nebola z presvedčenia, ale zo zúfalstva.”

Matovičove prejavy sú pre Banáša nepochopiteľné: “Vrieskaním a nadávaním iba ľudí nase*iete (citoval som Vás) a budú sa správať presne opačne ako chcete.” V jeho statuse zverejnenom na sociálnej sieti neostala nitka suchá ani na hlavnom hygienikovi Jánovi Mikasovi: „Prepáčte, nechcem byť osobný, ale ak Váš hlavný hygienik s očividnou nadváhou presviedča ľudí o zdraví, ťažko mu niekto uverí.”

Aký má názor na kontroverzný vzťah premiéra s výživovým poradcom Igorom Bukovským, ktorý podal žalobu za Matovičove útočné vyjadrenie proti jeho osobe? “Namiesto toho, aby ste povzbudili MUDr. Bukovského v jeho úsilí posilňovať prirodzenú imunitu, nazvete ho bláznom a osočíte jedného z mála slovenských lekárov, ktorí sa zaujímajú v prvom rade o zdravie človeka a až potom o jeho choroby…. Ale ešte som od Vás a od Vašich odborníkov, na rozdiel od Bukovského (okamžite by som ho povolal do krízového štábu), nepočul, aby ste ľudí vyzvali k tomu zásadnému opatreniu – k zdravému životnému spôsobu, k posilňovaniu svojej imunity! Toto je základné opatrenie, ktoré by ste mali ľuďom poradiť.”

Okrem toto poukázal na číselný pomer úmrtí pacientov s koronavírusom voči ostatným úmrtiam, ktoré ďaleko prevyšujú: “Ak nás budete presviedčať, že vo svete umrelo na Covid 988.000 ľudí za sedem mesiacov, tak Vám odkazujem, aby ste si ťukli do gúglu, kde nájdete informáciu, že za ten istý čas umrelo vo svete 20,580 miliónov ľudí na iné diagnózy. Predstavte si, že by hlásateľka televízie povedala: Dnes umrel na Slovensku na Covid jeden človek, na ostatné diagnózy umrelo 145 ľudí. V tej chvíli je po strachu!”

Celé znenie vyjadrenia Jozefa Banáša si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Jozef Banáš