Boris Kollár neskrýva hrdosť: Veľký posun pri nájomných bytoch!

Dátum:

Boris Kollár má ambiciózny plán, pričom o ňom prvýkrát prehovoril počas predvolebnej kampane. Verejne vyhlásil, že postavenie nájomných bytov sa stane jeho prioritou, no o jedinečnom nápade strany Sme rodina počujeme čoraz menej. Stanú sa teda nájomné byty naozaj skutočnosťou?

Budú to dva roky, čo Boris Kollár vyhlasoval, že plánuje postaviť aspoň 25-tisíc nájomných bytov. Podľa jeho slov majú byť nehnuteľnosti až o 30 až 50 % lacnejšie, ako tie trhové. ,,Čo to v praxi bude znamenať? Že na zabezpečenie si slušného bývania sa už nebude nutné zadlžovať ani vynakladať väčšinu svojho príjmu len na to, aby mal človek vôbec strechu nad hlavou,“ vysvetlil v minulosti na sociálnej sieti.

Šéf hnutia Sme rodina má ďalší dôvod na radosť, nakoľko nielenže sa stane otcom v poradí 12. potomka, ale pred pár hodinami prešiel nový stavebný zákon prvým čítaním. ,,Nová stavebná legislatíva výrazne pomôže aj pri výstavbe štátnych nájomných bytov,“ oznámil predseda parlamentu.

Nový stavebný zákon má vyriešiť problém s čiernymi stavbami, skrátiť dĺžku vybavovania stavebných povolení z 300 dní na 30 dní, prilákanie potenciálnych investorov, zmodernizovanie procesov, znižovanie procesov z 83 na 13 a zníženie regionálnych rozdielov v rámci Slovenska. ,,Hnutie Sme rodina od samého začiatku robí všetko preto, aby sme mohli pre ľudí začať stavať štátne nájomné byty s lacnejším nájomným. A práve nový stavebný zákon výrazným spôsobom uľahčí naplnenie tohto sľubu,“ uviedla koaličná strana na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Sme rodina  |  Foto: FB/Sme rodina, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...