Tomu sa povie šok! Byty z komplexu Bonaparte, kde ešte donedávna býval aj predseda strany Smer – SD Robert Fico, sú už predané. Neuhádnete však, ktorej známej tvári sa ich podarilo získať za niekoľko stotisícok eur.

Ladislav Bašternák dostal len nedávno trest za svoje daňové podvody a vo väzení si má odpykať päť rokov. Súd mu zároveň zhabal majetok, ktorý sa dostal do konkurzu, vrátane bytov v komplexe Bonaparte, kde až donedávna býval aj predseda Smeru Robert Fico.

Na jeho byt si brúsil zuby kontroverzný opozičný poslanec Igor Matovič, ktorý pred bytovku dokonca pristavil krabice a verejne vyhlasoval, že chce z nehnuteľnosti urobiť múzeum korupcie. Momentálne má však zrejme iné starosti, keďže z jeho strany odišlo päť poslancov vrátane Veroniky Remišovej, ktorá skončila v Kiskovej strane Za ľudí.

Málokto z vás ale zrejme uhádne, v koho rukách napokon byty z Bonaparte skončili. Podľa informácii RTVS má byť vlastníčkou dvoch z nich dcéra exministerky spravodlivosti Kataríny Tóthovej. V prípade, že by sa však potvrdila účelová kúpa, štát na ne môže siahnuť. Tóthová ani jej dcéra sa k prípadu nechceli vyjadrovať, hoci exministerka spočiatku nevedela, o čom má byť reč: “Neviem o tom… Dcéra žiadne byty v Bonaparte nekupuje. Ona býva na Kolibe,” vyhlásila, no o pár dní jej už do reči nebolo: “Nemám vôľu o tom s vami rozprávať,” uviedla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

ZdrojFoto: Facebook/Správy RTVS, YouTube