Je tomu len zopár hodín, čo bola verejnosť informovaná o obvinení Mariána Kočnera z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, pričom prišiel ďalší zvrat. Ladislav Bašternák, ktorý vlastní aj kontroverzný bytový komplex Bonaparte, kde býva bývalý premiér Robert Fico, bol odsúdený na päťročný trest odňatia slobody.

Podnikateľ Ladislav Bašternák bol v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdený na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Verdikt, voči ktorému sa doposiaľ neohroziteľný muž Slovenska už nemôže odvolať, nadobudol právoplatnosť vo štvrtok 14. marca.

“Dnes nastal vážny obrat, Ladislav Bašternák, majiteľ bytu, v ktorom býva Robert Fico, dostal päť rokov basy. Jeho suseda Mariana Kočnera dnes obvinili z objednania ohavnej vraždy. Snaha a boj za spravodlivosť a tlak desiatok tisíc ľudí viedli ku konkrétnym výsledkom,” uviedla na tlačovej besede podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová.

Z kroku za spravodlivosť na Slovensku sa následne tešili aj ďalší politici, medzi inými aj Igor Matovič, ktorý vystúpil pred bytovým komplexom Bonaparte aj pred kamerami. “Definitívne odsúdenie vnímam ako zadosťučinenie a svetielko nádeje, že spravodlivosť dopadne aj na ďalších “našich ľudí”, ktorí roky za Ficových vlád beztrestne a za krytia mocných pľundrovali Slovensko. Je navyše úsmevné, že Robert Fico sa konečne bude musieť z Bašternákovho bytu vysťahovať, lebo už nepatrí jeho priateľovi Lackovi, ale nám všetkým,” uviedol Matovič. Aby toho nebolo málo, na ulici sa objavili aj krabice na sťahovanie sa pre bývalého premiéra, ktorého byt bol nečakane zhabaný štátom.

“Tisíce ľudí pred tromi rokmi požadovali, aby sa vtedajší premiér, dnes poslanec Robert Fico, odsťahoval z bytu v Bonaparte. Príležitosť a sľub, ktorý dal ľuďom, premrhal. Preto ho vyzývame, aby nadobro odišiel z politiky,“ povedal organizátor vtedajších protestov pred Bonaparte Michal Šipoš.

Výzva Robertovi Ficovi od Igora Matoviča

Zdroj: Facebook/RobertFico, IgorMatovic, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti