Opoziční poslanci žijú už niekoľko mesiacov v téme predčasných volieb a snažia sa všemožnými spôsobmi získať podpisy. Róbert Fico a Peter Pellegrini ako hlavní aktéri v otázke referenda obdržali podpísané hárky ľudu. Ich pravosť a množstvo by znamenali nové parlamentné voľby, a pravdepodobne aj celkom iné rozloženie vládnych kresiel. Čo na to prezidentka?

V relácii Na hrane sa Zuzana Čaputová rozpovedala na otázku predčasných volieb. O tom, či bude pri dostatočnom množstve podpísaných hárkov voličov referendum urgovať, má jasno: „Ja mám inštitút referenda v úcte. Pretože si myslím, že je to jeden z mála nástrojov k priamej demokracii, kedy ľudia môžu priamo prehovoriť. Ja sa k otázke vyhlásenia referenda určite v relevantnom čase vyjadrím, zatiaľ mi ešte neboli doručené hárky.“

Či sa však bude Zuzana Čaputová referendu vyhýbať je jasné: „Nebudem nejakým spôsobom otáľať, príjmem rozhodnutie bezprostredne potom, ako preveríme ten počet podpisov na petičných hárkoch a budem o tom informovať osobitne,“ uviedla s tým, že inštitút referenda je pre prezidentku vážny a dôležitý.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Joj | Foto: IG/zuzana_caputova, robert.fico