Reality šou Farma 10 sa objavuje na televíznych obrazovkách neuveriteľných 12 týždňov, počas ktorých sa so statkom rozlúčilo už množstvo súťažiacich. Inak tomu nebolo ani uplynulý piatok, ktorý bol osudným pre súťažiaceho z prvého zmiešaného duelu!

Farma 10 opäť zamiešala svoje karty, pričom televízni diváci i statkári boli plní očakávaní z historicky prvého zmiešaného duelu. Športovec Martin Šmahel si doň totiž vybral kontroverznú súperku Tatianu Brunayovú. “Ty z pozície kráľa si ma postavil do pešiaka, ale odokryl si kráľovnú a ja ti ju teraz beriem,” povedal uplynulý týždeň Martin s vážnou tvárou za spoločným stolom farmárovi týždňa Petrovi Harezníkovi. “Ja beriem Táňu aj z toho dôvodu, že ak by som sa mal do tejto Farmy vrátiť, tak by mi Táňa najmenej chýbala,” dodal bez okolkov, pričom jeho voľbou padol kameň zo srdca mnohým súťažiacim.

Ostro sledovaný duel mal prebiehať koncom pracovného týždňa v piatich disciplínach, pričom na určenie víťaza napokon stačili štyri. Hneď prvé kolo, kedy mali súťažiaci krájať kapustové hlavy, bolo mimoriadne vyrovnané. Táňa ani Martin neskrývali zápal a chuť zvíťaziť, pričom to spočiatku vyzeralo, že práve ženská ruka bude v disciplíne úspešnejšia. Ako sa však napokon ukázalo, Táni zostali na stole veľké kusy nepokrájanej kapusty, v dôsledku čoho určila Evelyn za víťaza práve Martina.

Vyrovnať stav sa farmárke podarilo vo vedomostnej úlohe, kedy duelanti ukázali svoje znalosti z Almanachu. Aj keď bol stav doslova vyrovnaný, Táni sa predsa len podarilo správne odpovedať o jedenkrát viac.

V tretej disciplíne museli súťažiaci ukázať svoju zručnosť, no taktiež to, koľko majú v sebe trpezlivosti. Spojením plátov dreva totiž museli zostrojiť dlhší prút, ktorým sa mali dostať ku kľúču, následne si ho pritiahnuť a otvoriť zamknuté dvere. Spočiatku sa viac darilo Táni, no keď jej kľúč spadol na zem, do vedenia sa dostal práve Martin. Ten si vytvoril na konci prútika lanko, vďaka ktorému disciplínu vyhral a stav obrátil na 2:1.

Posledným duelom, ktorý napokon rozhodol o víťazovi, bolo dojenie kôz. Obaja súťažiaci mali naplniť úzku nádobu po rysku mliekom, pričom Táni koza prvé mililitre skopla spolu s vedrom. Potom, ako sa zdalo, že Martin disciplínu vyhral, ohrdnutý Peter oponoval, že v nádobe má súťažiaci viac peny ako mlieka, čo však Šmahel s prehľadom v sekunde doplnil. Stav bol jasný, fitnessák porazil súperku stavom 3:1, z čoho bol nadšený nielen on, ale aj ostatní farmári. Nuž, pre Petra v momente nastal čierny deň, pričom maximálne sklamanie v jeho tvári bolo badať i po návrate na statok.

Zdroj: Markiza.sk | Foto: Instagram/ farma2018_official, tvmarkizaofficial