2. kolo prezidentských volieb bude u nás mimoriadne dramatické. V tom prvom mal mierne vyhrať Peter Pellegrini, no napokon ho Ivan Korčok trošku nečakane dosť výtazne prevalcoval. Hlavne v krajských mestách mu uštedril takého výprasky.

V 2. kole sa ale začína od nuly a v minulosti trebárs Vladimír Mečiar či Róbert Fico prehrali po tom, ako v tom prvom vyhrali.

Tentokrát to bude evidentne nie až tak boj muža proti mužovi, ale skôr boj opozície a koalície, resp. opozičných a koaličných voličov. A tých je vzácne vyrovnaný počet, o čom hovoria aj prieskumy verejnej mienky.

Ako teda dopadne 2. kolo volieb? No, ak by sme to vedeli, tak by sme si stavili a zarobili pekné peniaze. Avšak nevieme to, no sme si takmer istí, že to bude poriadne vyrovnané. Za všetko vravia aj kurzy vypísané slovenskými stávkovými kanceláriami.

Tie očakávajú mimoriadne tesné víťazstvo Ivana Korčoka, a to v pomere 50,3 ku 49,7 percenta hlasov pri volebnej účasti na úrovni 54%. Ak si tieto čísla dáme do jednoduchej rovnice, vychádza, že Ivan Korčok by mal vyhrať len o cca 14 tisíc hlasov, čo by bol najtesnejší výsledok v histórii Slovenska.

Veď zatiaľ vždy mal víťaz 2. kola aspoň 55% hlasov, a teda, rozdiel bol vždy aspoň 10-percentný, čo de facto znamenalo víťazstvá o aspoň 200 tisíc hlasov.

Prehľad prezidentských volieb na Slovensku: TOTO ste možno ani nevedeli!

Zdroj | Foto: Hitky