Dali politici zaočkovať svoje deti proti COVID-u? Poznáme ODPOVEĎ!

Dátum:

V súvislosti s prichádzajúcou vlnou variantu Omikron sa čoraz viac skloňuje nutnosť očkovania detí. Mnohí epidemiológovia i politici apelujú na rodičov, aby neváhali a nechali svoje ratolesti zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Absolvovali však vakcináciu aj deti politikov?

Eduard Heger má spoločne s manželkou Luciou štyri deti, no ani jedno z nich nie je zaočkované. Premiér aj so svojou polovičkou však už absolvovali očkovanie treťou dávkou vakcíny. Ministerka spravodlivosti má dve dcérky, ktoré určite zaočkuje. ,,Samozrejme, len čo to pravidlá umožnia, keďže mladšia dcéra má zatiaľ len 4 roky a staršia len nedávno prekonala Covid a na základe vyjadrenia pediatra je to vhodné o mesiac,“ povedala Mária Kolíková pre plusku.sk.

Jaroslav Naď dal už svoje dve staršie deti zaočkovať, no minister obrany vysvetlil, že jeho najmladší syn ešte nemá vek na absolvovanie vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Šéfka rezortu investícií otvorene priznala, že jej dcérka a syn ,,včeličku“ ešte nedostali. ,,Deti nemajú ešte 12 rokov, nie sú ešte zaočkované, keďže donedávna malé deti proti Covidu nebolo možné očkovať. Do budúcnosti ich plánujem dať zaočkovať,“ vyjadrila sa Veronika Remišová.

O poslankyni Jane Bittó Cigánikovej je verejne známe, že podporuje očkovanie a ešte pred zavedením vakcinácie detí avizovala, že tak urobí, hneď ako to bude možné. ,,Obaja moji synovia, vo veku 13 a 15 rokov, sú zaočkovaní všetkými detskými látkami a aj dvomi dávkami proti ochoreniu COVID-19, čakáme na tretiu. Vôbec som neváhala. Verím lekárom a vedcom,“ napísala na sociálnej sieti.

Svojho 7-ročného syna však neplánuje zaočkovať poslanec za stranu OĽaNO György Gyimesi, ktorý absolvoval vakcináciu ruskou vakcínou Sputnik V. Rovnako sa rozhodol aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorého obaja synovia nie sú zaočkovaní. Podľa jeho slov na to nevidí dôvod, keďže vakcína nemusí byť účinná na ďalšie varianty koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, Eduard Heger, Mária Kolíková, Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO, Veronika Remišová, Robert Kaliňák

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...