20. decembra sa na verejnosť dostala informácia, že moderátorka hlavného spravodajstva televízie JOJ podáva po dvadsiatich rokoch pred kamerami nečakanú výpoveď. Nielen kolegovia, ale aj fanúšikovia sa s ňou napokon rozlúčili o pár dní neskôr, konkrétne v živom vysielaní dňa 5. januára.

Adriana Kmotríková (49) bola stabilnou súčasťou tímu televízie JOJ, pričom koncom decembra podala nečakanú výpoveď. Aj keď sa o dôvodoch odchodu jednej z hlavných tvárí spravodajstva horlivo diskutovalo, sama napokon predsa len uviedla, čo ju prinútilo vzdať sa miesta pred kamerami.

“Skutočný dôvod môjho odchodu je taký, že po vyše 20 rokoch na televíznej obrazovke, aj keď som po celý ten čas túto svoju prácu milovala, túžim po zmene. Po ťažkých obdobiach, ktoré som prekonala, sa cítim byť zdravá, plná energie a radosti zo života, a preto som dospela k rozhodnutiu, že teraz je ten čas, keď sa môžem začať venovať niečomu novému. A teším sa na to,” prezradila pred pár dňami Adriana.

Aj keď sa spočiatku hovorilo o údajných nezhodách moderátorky s kolegami, koniec jej televíznej kariéry mal nastať z celkom iného dôvodu. Ako uviedol týždenník Šarm, blondínka sa mieni angažovať v charite, kde chce aktívne pomáhať ľuďom. Posledné vysielanie, ktorým sa rozlúčila so slovenskými divákmi, prebehlo 5. januára, kedy si pre Adrianu prichystali kolegovia krátke video s jej pôsobením v televízii.

Prvé zábery ukazovali moderátorku zo dňa 4. mája 2004, kedy sa objavila v JOJke po prvýkrát a nasledovali jej TOP momenty pred kamerou. Autori príspevku nevynechali kolegov či charitatívnu prácu Adriany, avšak ani trpké momenty zo života hviezdy, kedy bojovala s náročnou diagnózou. Ako zaznelo v závere medailónika, moderátorka končí v televízii po 15 rokoch a 7 mesiacoch, pričom Ján Mečiar jej so slzami v očiach venoval za redakciu nádhernú kyticu bielych ruží.

Posledné slová Adriany

,,Vy ste ma tak dojali, že neviem teraz, čo povedať, ale ďakujem. Milí diváci, no… Dovoľte mi, keďže toto je moje posledné televízne vysielanie, aby som sa z úprimného srdca poďakovala, predovšetkým televízii JOJ za príležitosť. Za krásne roky strávené pred kamerou, zvlášť nášmu šéfovi Rolovi Kubinovi, za to, že mi umožnil.. On vie, čo mi umožnil. Všetkým kolegom, a najviac asi tebe, Janko, za to, že si ma vždy podržal a pomohol… Ty vieš tiež, kedy. No a vám, milí diváci za to, by som sa chcela veľmi pekne poďakovať, za priazeň a podporu. Prajem vám najmä veľa zdravia a tiež takej obyčajnej ľudskej lásky v akejkoľvek podobe. Nech si ju rozdávame, všetci ju potrebujeme. Majte sa krásne a dovidenia,” dodala na záver Adriana s pokorou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV JOJ, Šarm | Foto: TV JOJ, Instagram/tvjoj