Vyjadrenia a činy politikov sú pod drobnohľadom širokej verejnosti viac ako kedykoľvek predtým. Aktuálne dianie na politickej pôde sledujú aj odborníci, ktorí v prejavoch poslancov vidia omnoho viac ako obyčajní občania. Svoje názory sa neboja prezentovať na sociálnej sieti.

Jedným z politológov, ktorí sa aktívne zaoberajú aktuálnou situáciou, je aj politický analytik Ján Baránek. Podľa jeho slov na Slovensku nerastie iba počet infikovaných, ale aj celkové napätie v spoločnosti. Je totiž presvedčený, že v mnohých občanoch vrie potlačovaná zlosť, ktorá môže pri nevinnej situácií vyplávať na povrch.

Baránek verejne kritizuje protipandemické opatrenia, ktorých vymáhanie nechal štát na bezbranných ľudí. ,,Oni sú potom vystavení našej či vašej zlosti, prípadne zlosti psychopata, ktorému povolia nervy a začne to riešiť násilím. A toto bude horšie a horšie, lebo oni neprestanú a na Slovensku potečie krv,“ uviedol vo svojom videu, pričom sám priznáva, že ho v niektorých situáciách rozčuľuje, keď ho iní ľudia upozorňujú na dodržiavanie hygienických pravidiel.

Politický analytik vyčíta kompetentným, že práve oni otočili ľudí proti sebe. ,,Vytvorili tu systém, kde doslova predavačku, čašníčku, postavia proti vám, lebo tá pod hrozbou straty zamestnania bude od vás vyžadovať očkovací preukaz. To je zle. Narastá napätie v spoločnosti,“ varuje riaditeľ agentúry Polis. Taktiež je presvedčený, že výrazný nárast nakazených je spôsobený návštevou pápeža Františka, čo má potvrdzovať aj informácia o dvoch infikovaných biskupoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/RNDr. Ján Baránek  |  Foto: YT/Dobro ľuďom, zvtv