Igor Matovič sa návrhom na reguláciu politických diskusií zrejme rozhodol vyvolať ďalšiu krízu v koalícii, no začínajú sa vyjadrovať aj ľudia, ktorých by sa obmedzenie pre televízne stanice výrazne dotklo. Najnovšie nešetril kritikou ten najpovolenejší, a to Peter Pellegrini.

Igor Matovič verejne priznal, že má problém s fungovaním politických diskusií, keďže sa v nich neustále objavuje Peter Pellegrini. Podľa slov ministra financií mu prekáža, že ide o šéfa strany Hlas-SD, ktorá neprešla riadnymi voľbami. Na tlačovke sa napokon neudržal a priznal obavy z možnosti, že sa bývalý smerák opäť stane premiérom.

K návrhu šéfa strany OĽaNO sa už vyjadrila aj moderátorka politickej diskusie Na Hrane Jana Krescanko Dibáková, ktorá predostrela značný nesúhlas s obmedzením pri výbere hostí. Napokon sa ozval aj samotný Peter Pellegrini, ktorý zostal nepríjemne šokovaný a Matoviča nazval zlom našej politiky.

Rodák z Banskej Bystrice je presvedčený, že sa jeho politický súper snaží takto zabetónovať pri moci, pričom regulovanie televíznych diskusií označil za brutálny útok na slobodu slovenských médií. ,,Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu,“ vyhlásil na tlačovej konferencii.

Nezaradený poslanec NR SR sa domnieva, že šéf rezortu financií chce zakázať jeho strane prístup do verejnej politickej konfrontácie, keďže členovia OĽaNO odchádzajú z diskusií ako ,,zbití psi“. Pellegrini taktiež vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby sa vyjadril k radikálnemu návrhu jeho kolegu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Hlas-SD  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Marek Vagovič, Hlas-SD